مشاوره روانشناسی

دکتر معصومه بهبودی
دکتر معصومه بهبودی
مرکز مشاوره مهستا با 27سال سابقه کاری دارای سایت drbehboodi.ir با مجوز رسمی سازمان بهزیستی به شماره 717/2696/556 و مجوز از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره به شماره 339-م و همچنین پروانه فعالیت به شماره 1305 با مدیریت دکتر معصومه بهبودی و همکاری روانشناسان با سابقه در تمامی تخصص ها است.این مرکز مجهز به تمامی آزمون های روانشناختی (هوش، استعداد، رغبت، خانواده،شخصیت و...) و نورو فیدبک برای کودکان، نوجوانان، بزرگسالان و میانسالان می باشد و آماده همکاری در تمامی زمینه های خدمات روانشناختی با تمام شرکت ها وسازمانها و بانک ها است. رزومه دکتر معصومه بهبودی دکتر معصومه بهبودی مدیریت مرکز دارای پروانه اشتغال از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران به شماره 1305 ، مجوز مرکز مشاوره از بهزیستی استان تهران و مجوز مثبت زندگی از بهزیستی استان تهران، متخصص مشاوره خانواده، استادیار و مدیرگروه مشاوره دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن (سال های 92 الی 94)، دارای تجربه و تخصص در روان‌درمانی کودک نوجوان و بزرگسال ،متخصص خانواده درمانی.

بهترین مرکز مشاوره روانشناسی

مرکز مشاوره مهستا همواره تلاش خود را بر رضایت و کیفیت خدمات مشاوره متمرکز داشته ، بدین منظور جهت رفاه حال شما عزیزان راه های مختلفی برای ارتباط با مشاوران مجموعه در نظر گرفته است، برای ارتباط با مشاوران می توانید از طریق فرم زیرو یا فرم موجود در صفحه ثبت درخواست مشاوره و یا با شماره های مستقیم زیر با ما در تماس باشید .
  • 02122308339
  • 02122305827
  • ساعت تماس : 9:00 – 20:00

 

درخواست مشاوره روانشناسی حضوری

درخواست مشاوره روانشناسی تلفنی

لیست مشاوران مرکز به همراه تخصصشان

مشاوره روانشناس برای چه افرادی کاربرد دارد:

مشاوره روانشناسی برای همه افرادی که مشکلات فکری و ذهنی دارند و به دنبال بهبود وضعیت خود هستند کاربرد دارد. به طور کلی، مشاوره روانشناسی می‌تواند برای افرادی که به دنبال رفع اضطراب، افسردگی، مشکلات روابطی، مشکلات خانوادگی، اضطراب اجتماعی، مشکلات شخصیتی، مشکلات اعتیادی و… هستند مفید باشد.

همچنین، مشاوره روانشناسی برای افرادی که می‌خواهند خودشناسی بیشتری داشته باشند و به دنبال بهبود کیفیت زندگی خود هستند نیز مفید است. مشاوره روانشناسی می‌تواند به افراد کمک کند تا مهارت‌های ارتباطی و اجتماعی بهتری پیدا کنند، با مشکلات خود بهتر برخورد کنند و با تغییر الگوهای رفتاری غیرمفید، به یک زندگی بهتر دست پیدا کنند

انواع تست های روانشناسی

ویژه گی های یک متخصص مشاوره روانشناس:

ویژگی‌هایی که برای یک مشاور روانشناس بسیار حیاتی هستند عبارتند از:

1- صداقت و شفافیت: یک مشاور روانشناس باید صادق و شفاف با بیمار خود باشد، چون در صورت عدم صداقت، رابطه بین مشاور و بیمار قابل اعتماد نخواهد بود.

2- قابلیت گوش دادن: یک مشاور روانشناس باید قابلیت گوش دادن به مشکلات بیمار خود را داشته باشد، به گونه‌ای که بیمار بتواند احساس کند که درک شده است.

3- تسلط بر مهارت‌های مشاوره: یک مشاور روانشناس باید تسلط بر مهارت‌های مشاوره داشته باشد تا بتواند بیمار خود را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کند.

4- احترام به حریم شخصی: یک مشاور روانشناس باید احترام به حریم شخصی بیمار خود داشته باشد، و هرگز اطلاعات شخصی بیمار را بدون اجازه او به دیگران فاش نکند.

5- توانایی تشخیص و درمان مشکلات: یک مشاور روانشناس باید توانایی تشخیص مشکلات بیمار و درمان آن‌ها را داشته باشد، و بتواند به بهترین شکل ممکن به بیمار خود کمک کند.

6- انعطاف‌پذیری: یک مشاور روانشناس باید انعطاف‌پذیری داشته باشد و توانایی سازگاری با نیازهای بیمار خود را داشته باشد.

7- همدلی: یک مشاور روانشناس باید همدلی با بیمار خود داشته باشد، به گونه‌ای که بتواند احساسات و درد بیمار را به خوبی درک کند و در ارائه کمک به او موثر باشد.

مشاوره روانشناسی

جهت مشاوره روانشناسی در کلیه زمینه ها کافیست با ما تماس حاصل فرمایید.

02122308339   —-02122305827

درخواست مشاوره روانشناسی حضوری

درخواست مشاوره روانشناسی تلفنی

جنسیت مشاوره روانشناس چه تاثیری در روند مشاوره دارد:

جنسیت مشاور روانشناس می‌تواند بر روابط مشاوره‌ای تأثیر بگذارد، ولی در عمل، تأثیر آن بستگی به مشکل و نیازهای خاص بیمار دارد.

بعضی افراد فکر می‌کنند که یک مشاور با جنسیت مشتری باید مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، ممکن است یک زن بیشتر احساس راحتی کند در صحبت با یک مشاور زن، یا یک مرد ممکن است ترجیح دهد با یک مشاور مرد صحبت کند. اما در عمل، این تفاوت‌ها نهایتاً بسته به شخصیت و سبک مشاوره‌ای مشاور و مشکلات مشتری بسیار ناچیز خواهند بود.

در واقع، از دیدگاه روانشناسی، مهمترین عامل در رابطه بین مشاور و بیمار، ارتباط ایمن و قابل اعتماد است، که می‌تواند بر اساس ویژگی‌های شخصیتی و حرفه‌ای مشاور ایجاد شود و نه جنسیت آنها. بنابراین، برای انتخاب یک مشاور روانشناس، مهمترین اصل باید انتخاب یک مشاور با تجربه و شایستگی در زمینه مشکلات شما باشد، و نه جنسیت آنها.

هدف یک مشاوره روانشناس چیست؟

هدف اصلی مشاوره روانشناسی، کمک به فرد در بهبود کیفیت زندگی، افزایش رضایت و خوشبختی و کاهش ناراحتی‌های روانی و اجتماعی است. مشاوره روانشناسی می‌تواند به فرد در تسلط بر مشکلات و استفاده از راهکارهای موثر در مواجهه با موقعیت‌های دشوار کمک کند. همچنین، درمان بیماری‌های روانی و افزایش سلامت روانی نیز از هدف‌های مشاوره روانشناسی محسوب می‌شود.

علاوه بر این، مشاوره روانشناسی می‌تواند به شناخت بهتر خود و دیگران، ارتقای ارتباطات فردی و اجتماعی، بهبود عملکرد در کار و زندگی خانوادگی، ارتقای عملکرد تحصیلی و شغلی و کمک به تصمیم‌گیری‌های بهتر در زندگی کمک کند. به طور کلی، هدف اصلی مشاوره روانشناسی، کمک به بهبود کیفیت زندگی و ایجاد تعادل روانی و اجتماعی در فرد است.

چرا باید به مشاور روانشناس مراجعه کرد؟

مراجعه به یک مشاور روانشناس می‌تواند به شما در فهم بهتر مشکلات روانی و روابطی که دارید، کمک کند و شما را در رسیدن به اهداف خود کمک کند. در زندگی، ممکن است با مشکلات مختلفی روبرو شوید که ممکن است در کنترل آنها مشکل داشته باشید. به طور مثال، شما ممکن است با اضطراب، افسردگی، استرس، روابط بد با دیگران، مشکلات خانوادگی و یا سایر مشکلات روانی و روابطی روبرو شوید. در این شرایط، مشاوره روانشناسی می‌تواند به شما کمک کند تا با مشکلات خود بهبود یابید و به زندگی خود ادامه دهید.

با مراجعه به یک مشاور روانشناس، می‌توانید در یافتن راه‌حل‌هایی برای مشکلات خود، تعامل بهتر با دیگران، رشد شخصی و روحیه بهتر کمک بگیرید. همچنین، مشاوره روانشناسی می‌تواند به شما کمک کند تا بهتر درک کنید که چطور می‌توانید با تنش‌ها و مشکلات خود بهتر کنار بیایید و از زندگی لذت ببرید.

در کل، مشاوره روانشناسی به شما کمک می‌کند تا احساس کنترل و مدیریت بیشتری در زندگی خود داشته باشید و بهترین حالت روحی و روانی خود را تجربه کنید

مشاوره روانشناسی

همه ما گاهی برای حل مسائل و مشکلات روحی به کمک فردی متخصص  نیاز داریم، اما نوع کمکی که  می گیریم  ممکن است  متفاوت باشد. همه افراد  به  یک اندازه به این کمک  نیازمند نیستند ، به همین دلیل است که انواع مختلفی از نقش های مشاوره و رویکردهای بالینی وجود دارد  و اگرچه انواع مختلفی از مشاوران و حتی روش‌های متفاوتی برای دریافت تخصص در آن زمینه‌ها وجود دارد، اکثر روانشناسان و مشاوران تعدادی روش مختلف را در جعبه ابزار خود دارند تا به روش‌های مختلف به بیماران مختلف خدمت کنند.

مشاوره روانشناسی موسسه مهستا

جهت مشاوره روانشناسی در کلیه زمینه ها کافیست با ما تماس حاصل فرمایید.

02122308339   —-02122305827

درخواست مشاوره روانشناسی حضوری

درخواست مشاوره روانشناسی تلفنی

 مشاوران می توانند  طیف گسترده ای از زمینه ها را برای تنظیم دقیق توانایی های خود انتخاب کنند تا به افراد کمک کنند  در روابط، کشمکش های رفتاری و ذهنیت و دغدغه های  خود به آرامش برسند و مسائل را حل و فصل کنند.   کمک به یک زوج برای تقویت ازدواج خود، کمک به یک معتاد برای بازگرداندن زندگیش یا ایجاد انگیزه برای یک دانش آموز کلاس سومی در دوران سخت مدرسه، در هر گوشه از جامعه و برای همه اقشار به مشاور نیاز است.

 چند نوع مشاوره وجود دارد؟  بیایید به این سؤال بپردازیم و به مکاتب مختلف فکری و همچنین مشاغل در تخصص های خاص مشاوره نگاه کنیم.

🔹انواع اصلی مشاوره روانشناسی

ذهن انسان‌ بسیار پیچیده است و به راحتی نمی توان به بخش های تاریک آن دست یافت و راه‌های کمک به افراد در مشکلات روانی و عاطفی‌شان بسیار متفاوت است که می‌توان مشاوره روانشناسی را به دسته‌های مشخص تقسیم کرد.

🔹 سه نوع اصلی مشاوره چیست؟  رویکردهای روان پویشی، انسان گرایانه و رفتاری رایج ترین روش های مشاوره روانشناسی هستند و هر کدام از درمان های فردی متفاوت پشتیبانی می کنند.  مشاوران اغلب بر یکی از این روش‌ها تمرکز می‌کنند، اما گاهی جنبه‌های مختلف از روش‌های مختلف را با هم ترکیب می‌کنند تا مؤثرترین روش‌های درمانی را کنار هم  قرار دهند و به نتیجه درمانی مطلوب دست یابند.

🔸رویکرد روان پویایی یا روانکاوی

 تکنیک های روان پویشی یا روانکاوی ریشه درروانکاوی، زیگموند فروید دارد، اگرچه این روش در طول دهه ها تکامل یافته است.  ایده اصلی این است که برای درک مشکل یک فرد، یک مشاورروانشناس ابتدا باید ذهن او را کشف و درک کند.  این فقط شامل احساسات و عواطف نمی شود، بلکه شامل عمیق شدن در موضوعاتی است که ممکن است در ضمیر ناخودآگاه فرد مدفون شده باشند، مانند آسیب های گذشته (و احتمالاً فراموش شده) و کشف تداعی ها و انگیزه های بالقوه منفی که ممکن است بر مشکلات امروزی تأثیر بگذارد.  .  هدف مشاوره روان پویایی کمک به بیماران است تا از جنبه های مختلف ذهن و شخصیت خود آگاه شوند و به تعادل روانی برسند و انگیزه های پنهان خود را بشناسند.

🔸مشاوره  روانشناسی رفتاری

 مشاوره روانشناسی رفتاری برای بیمارانی است که با رفتارهای ناخواسته مانند: اختلالات خوردن یا حملات اضطراب دست و پنجه نرم می کنند.  در این رویکرد، اعتقاد بر این است که رفتار یک فرد توسط محیط او تعیین می‌شود و تا زمانی که بیمار در محیطی که آن را تقویت یا تشویق می‌کند، باقی بماند، مشکل باقی خواهد ماند.  بررسی آموخته های گذشته، کلید مشاوره رفتاری است زیرا اگر رفتار آموخته شده باشد، می توان آن را فراگرفت، یا اینطور فکر می شود که رفتارهای جدید قابل یادگیری هستند.  مشاوران رفتاری ممکن است از انواع مختلفی از مشاوره روانشناسی درمانی برای هدایت بیماران به سمت تغییر رفتار استفاده کنند، اما نتیجه مطلوب یکسان است.

جهت مشاوره روانشناسی در کلیه زمینه ها کافیست با ما تماس حاصل فرمایید.

02122308339   —-02122305827

درخواست مشاوره روانشناسی حضوری

درخواست مشاوره روانشناسی تلفنی

🔸مشاوره روانشناسی انسانی

 رویکرد مشاوره روانشناسی انسان گرایانه بر این فرض استوار است که هر فردی منحصر به فرد است و فضایی برای رشد عاطفی و روانی دارد.  روش‌های انسان‌گرایانه به جای تمرکز بر رویدادهای زندگی، چگونگی تجربه‌ یک  رویدادها از دید بیمار را بررسی می‌کنند و به نوبه‌ خود تحلیل می‌کنند که این تجربه‌ها چه احساسی را در او ایجاد می‌کنند.  در این نوع مشاوره، هدف این است که به بیمار کمک شود تا به این موضوع توجه کند که واکنش‌هایش به رویدادهای زندگی چگونه می‌تواند بر او تأثیر بگذارد.  مشاوران انسان گرا بیماران را با مهارت هایی برای حل مشکلاتشان و یافتن راه حل های خودشان مسلح می کنند.

 در حالی که این سه نوع اصلی مشاوره روانشناسی، شناخته شده ترین رویکرد ها هستند، نوع دیگری نیز وجود دارد که اغلب توسط مشاوران استفاده می شود.  در این صورت، چهار نوع مشاوره روانشناسی تعریف می شود.

🔸مشاوره روانشناسی مراجع محور

این رویکرد را می توان به فهرست رویکردهای برتر اضافه کرد.  مشاوره مراجع محور، که شاخه ای از مشاوره انسان گرایانه است، بر این باور متکی است که همه ما منابعی را که از قبل برای مقابله با مشکلات زندگی به آن نیاز داریم، در درون خود داریم.  در این نوع مشاوره، مراجع متخصص احساسات و افکار خود است نه مشاور.  نقش مشاور این است که آنچه را که بیمار می‌گوید، روشن و منعکس کند، نه اینکه سؤال بپرسد یا چیزی برای بیمار تفسیر کند.

🔸سایر روش های مشاوره روانشناسی رایج

 علاوه بر این نوع اصلی مشاوره روانشناسی ، سه روش دیگر نیز وجود دارد که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند.  روش‌هایی که بیشتر توسط مشاوران استفاده می‌شود، همان‌طور که در بالا توضیح داده شد، روانکاوانه، انسان‌گرایانه و رفتاری است، اما  روش‌های شناختی، ساخت‌گرایانه و سیستمی نیز جزو رویکردهای معمول مشاوره روانشناسی است.

🔸 مشاوره روانشناسی شناختی

هدف مشاوره شناختی، مانند واقعیت درمانی و پذیرش درمانی،  همسو کردن تفکر بیمار با واقعیت است. در این رویکرد اعتقاد بر این است که وقتی تفکر و واقعیت هماهنگ نیستند، باعث مشکلات روانی و عاطفی می شود.  بنابراین مشاوران شناختی الگوهای تفکر را به چالش می کشند و سعی می کنند آنها را با واقعیت مطابقت دهند تا بیماران بتوانند راه حل های دقیقی برای مشکلات خود پیدا کنند.

🔸 مشاوره روانشناسی ساخت گرا

 مشاوره ساخت‌گرا بر این باور استوار است که دانش صرفاً یک درک ساخته‌شده از رویدادها است، نه خود رویدادهای واقعی.  در این فرآیند معناسازی است که افکار، احساسات و رفتار افراد شکل می‌گیرد.  مشاوران سازنده به مراجعان خود کمک می کنند تا این ساختارهای مشکل ساز خود، روابطشان و جهان را تغییر دهند.

🔸مشاوره روانشناسی سیستمیک

 مشاوره سیستمی فرض می کند که تفکر، احساس و رفتار توسط سیستم های اجتماعی شکل می گیرد و تحت تاثیر قرار می گیرد.  از آنجایی که فشارهای اجتماعی کانون توجه است، مشاوران سیستمی به مشکلات افراد در رابطه با نقش آنها در خانواده و سایر شبکه های اجتماعی نگاه می کنند.

نکنه: توجه داشته باشید که  رویکردهای مختلف مشاوره درمانی مبتنی بر برخی از سیستم های اعتقادی بسیار متفاوت است، همه آنها هدف یکسانی دارند: کمک به افراد برای غلبه بر مشکلات و چالش ها و اجازه دادن به آنها برای زندگی رضایت بخش تر.  یک مشاورروانشناس این توانایی را دارد که انتخاب کند کدام روش به بهترین وجه با دیدگاه و سبک شخصی او مطابقت دارد و با کدام روش به بهترین وجه به مراجعانش خدمت می کند.

جهت مشاوره روانشناسی در کلیه زمینه ها کافیست با ما تماس حاصل فرمایید.

02122308339   —-02122305827

درخواست مشاوره روانشناسی حضوری

درخواست مشاوره روانشناسی تلفنی

🔹 طیف های مختلف مشاوران روانشناس

 همانطور که انواع مختلف رویکردهای مشاوره طیف گسترده ای را در بر می گیرد، در مورد  مشاوران نیز چنین است.  همه مشاوران تمایل یکسانی برای کمک به مردم برای داشتن زندگی شادتر و رضایت بخش تر از طریق غلبه بر چالش ها و جابه جایی مشکلات گذشته دارند، مشکلات خواه  ذهنی، اجتماعی یا رفتاری باشند.

🔸مشاوران اختلالات رفتاری

 مشاوران اختلال رفتاری، متخصصانی هستند که برای کاهش رفتارهای منفی و آسیب رسان تلاش می کنند و بیماران را به سمت رفتارهای مثبت راهنمایی می کنند.  این رفتارهای منفی می تواند شامل سوء مصرف مواد، آسیب رساندن به خود، قمار یا کاهش یا افزایش وزن و بسیاری موارد دیگر باشد.

🔸درمانگران ازدواج و خانواده

 درمانگران ازدواج و خانواده منابع ارزشمندی برای زوج‌ها و خانواده‌هایی هستند که برای گذراندن دوران سخت در طول رابطه مشترکشان  نیاز به راهنمایی دارند.  درمانگران ازدواج و خانواده به بیماران کمک می کنند تا احساسات، رفتارها و واکنش های خود را در روابط خود، چه بین همسر، خواهر و برادر، یا حتی دوستان و همکاران، پردازش کنند.

سرد شدن رابطه زن و شوهر

بیشتر بخوانید:بهترین مرکز مشاوره ازدواج تهران ، متخصص زوج درمانی ،سرد شدن رابطه زن و شوهر

🔸مشاوران روانشناسی سلامت روان

مقالات مرتبط:بهداشت روانی

 مشاوران سلامت روان با مراجعانی کار می کنند که مسائل خاصیمانند افسردگی، اضطراب یا اعتماد به نفس پایین، بر سلامت روان آنها تاثیر می گذارد. مشاوران این حوزه به این مشکلات رسیدگی  می کنند.  این  مشاوران اغلب با سایر متخصصان سلامت روان از جمله پزشکان و مددکاران اجتماعی همکاری می کند و مراجعین را با منابع اجتماعی مانند گروه های حمایتی مرتبط می کنند .

🔸مشاوران مدرسه و کودک

 مشاوران روانشناس مدرسه و کودک به کودکان و نوجوانان کمک می کنند تا با مسائل عاطفی و روانی برخورد کنند  و بتوانند به سالم ترین راه های ممکن رشد کنند.  از آنجایی که مدرسه بخش بزرگی از زندگی کودک است، مشاوران مدرسه نقش بسیار پر رنگی در این دوره رشدی دارند و حضورشان ضروری است. این افراد به مشکلات تحصیلی، شخصی و اجتماعی که ممکن است کودکان با آن مواجه شوند رسیدگی می کنند.  فراتر از دوران کودکی، مشاوران مدرسه همچنان به ایفای نقش در مشاوره شغلی و تعیین رشته دانشگاهی ادامه می دهند.

مقاله مرتبط:نحوه مدیریت خشم کودکان ،روانشناس کودک و نوجوان در تهران ،روان شناسی کودکان پیش دبستانی

 ورود به حوزه مشاوره به متخصصان این امکان را می دهد که از بین انواع مسیرهای شغلی، تخصص خود را انتخاب کنند.  انواع مختلفی از مشاوره در مشاغل مشاوره درمانگر و مشاوره روانشناسی وجود دارد.  اینها ممکن است بر موضوعات خاصی مانند غم و اندوه یا استرس شغلی تمرکز کنند یا رویکردی جامع‌تر برای ارتقای سلامت روان داشته باشند.  صرف نظر از نوع مشاور یا نوع مشاوره، کاری که مشاوران انجام می دهند زندگی، روابط و جامعه را هر روز به سمت بهتر شدن تغییر می دهد.

جهت مشاوره روانشناسی در کلیه زمینه ها کافیست با ما تماس حاصل فرمایید.

02122308339   —-02122305827

درخواست مشاوره روانشناسی حضوری

درخواست مشاوره روانشناسی تلفنی

 چند نمونه دیگر از مشاغل در مشاوره عبارتند از:

🔺مشاوران شغلی که به مراجعان کمک می‌کنند تا مشاغلی را که با علایق و شخصیت‌هایشان مطابقت دارد، انجام دهند.

🔺 مشاوران کودک آزاری که به قربانیان کودک آزاری کمک می‌کنند تا با آسیب‌های روحی کنار بیایند و در محیط‌های امن حرکت کنند و مشاوران کودکی که به مسائل رفتاری، اجتماعی و عاطفی کودکان می‌پردازند.

🔺 مشاوران حل تعارض و زوج‌ها که به حل اختلافات و کاهش استرس در روابط کمک می‌کنند و منجر به ارتباط بهتر و احترام متقابل می‌شوند.

🔺 مشاوران افسردگی و غم و اندوه که به افراد کمک می کنند تا با مدیریت و غلبه بر افسردگی برای بهبود کیفیت زندگی خود تلاش کنند.

🔺 راهنمایی و مشاوران مدرسه که به دانش آموزان کمک می کنند تا از نظر اجتماعی و شخصی رشد کنند و آنها را به سمت انتخاب های شغلی و تحصیلی خوب هدایت کنند.

 در این حوزه  تخصص‌های مشاوره متنوعی وجود دارد و مکان‌هایی که درمانگران در آنها کار می‌کنند به همان اندازه متنوع هستند.  همه مشاوران در محیط‌های بالینی کار نمی‌کنند یا روی مبل‌های چرمی که مراجعان روبه روی آنها نشسته اند، صحبت نمی‌کنند (اگرچه یک کاناپه راحت انتخاب بدی نیست😉).  برخی در بیمارستان‌ها، کلینیک‌های سرپایی، مطب‌های خصوصی و مراکز مراقبت کار می‌کنند، در حالی که برخی دیگر در مکان‌های مسکونی، مؤسسات مذهبی، مدارس  خدمت می‌کنند.

🔸 انواع بیماری های روانی

صدها بیماری روانی شناخته شده وجود دارد که می تواند بر خلق و خو، تفکر، احساس و رفتار تأثیر بگذارد.  برخی از این بیماری های روانی گاه به گاه و برخی مزمن هستند، برخی از تجربیات یا آسیب ها و برخی دیگر به دلیل ژنتیک یا زیست شناسی ایجاد می شوند.  همه آنها می توانند بر نحوه عملکرد یک فرد در زندگی و در جامعه تأثیر بگذارند.

 🔹اختلالات اضطرابی

 اختلالات اضطرابی شامل طیف وسیعی از بیماری های روانی رایج مانند اختلال هراس و فوبیا است.  در اختلالات اضطرابی، افراد به چیزهای خاصی با ترس و وحشت پاسخ می دهند.

 🔹اختلالات خلقی

 اختلالات خلقی شامل افسردگی و اختلال دوقطبی است و اغلب شامل دوره‌هایی از غم و اندوه عمیق یا احساس شادی بیش از حد یا نوسانات شدید بین این دو است.

 🔹اختلالات روانی

 اختلالات روان پریشی، مانند اسکیزوفرنی، شامل دو علامت شایع توهم و هذیان است.

 🔹اختلالات اشتها

 اختلالات خوردن شامل رفتارهای افراطی، احساسات و نگرش نسبت به غذا و وزن بدن است.

 🔹اختلالات شخصیت

 اختلالات شخصیت باعث می شود که فرد دارای ویژگی های افراطی باشد که برای او ناراحت کننده است و می تواند مشکلاتی در زندگی او ایجاد کند.

🔹اختلال استرس پس از سانحه

 اختلال استرس پس از سانحه بر بسیاری از افراد تأثیر می گذارد و ناشی از یک رویداد وحشتناک تروماتیک است که اغلب شامل افکار ترسناک و ماندگار آن رویداد است.  به همین ترتیب، سندرم های پاسخ به استرس شامل علائم احساسی و رفتاری در فرد در پاسخ به رویدادهای استرس زا می شود.

 این بیماری‌های روانی و غیره را می‌توان توسط مشاورانی که برای کمک به افرادی که از آن‌ها رنج می‌برند آموزش دیده اند، مدیریت کرد.  برخی از درمان‌ها برای پایان دادن به بیماری در نظر گرفته شده‌اند، در حالی که برخی دیگر ابزارهایی را به بیماران می‌دهند که برای زندگی با آنها نیاز دارند.  با طیف عظیمی از بیماری های روانی و موقعیت های استرس زا که افراد با آن مواجه می شوند، واضح است که چرا انواع مختلف مشاوره، انواع مختلف مشاور و تخصص های مختلف مشاوره وجود دارد.

 هر یک  از این رویکردها و روش ها هدفی را دنبال می کند تا اطمینان حاصل شود که مردم ابزاری برای زندگی ایمن تر، شادتر و کاربردی تر دارند.

انواع تست های روانشناسی

جهت مشاوره روانشناسی در کلیه زمینه ها کافیست با ما تماس حاصل فرمایید.

02122308339   —-02122305827

درخواست مشاوره روانشناسی حضوری

درخواست مشاوره روانشناسی تلفنی

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید

خواننده گرامی

آیا می دانستید بسیاری از مشکلات شخصی و گروهی با کمک گرفتن از مشاوران منخصص به راحتی قابل حل می باشد.

دیر اقدام نکنید

به راحتی با کارشناسان ما در تماس باشید تا شما را برای انتخاب مشاور راهنمایی نمایند.
اینجا کلیک نمایید
لیست محتوا