متخصص زوج درمانی در تهران

admin
admin

متخصص زوج درمانی در تهران

متخصص زوج درمانی در تهران؛همه زوج ها درگیری را تجربه می کنند. برای برخی، جنگ بر سر پول است. برای دیگران این یک زندگی جنسی است که فاقد آن است یا الگویی از مشاجره مداوم. و همه‌گیری ویروس کرونا یک عامل استرس‌زای بالقوه دیگر را اضافه کرده است: زمان بیشتر در خانه با هم، که می‌تواند تنش‌ها را تشدید کند یا شکاف‌های پنهان یک رابطه را آشکار کند.

 

متخصص زوج درمانی در تهران

برای مشاوره با متخصص زوج درمانی در تهران با ما تماس بگیرید.

ممکن است وقت آن باشد که با یک حرفه ای صحبت کنید –  با ما تماس بگیرید و یا فرم درخواست مشاوره حضوری یا درخواست مشاوره تلفنی را پر کنید

درمان می تواند کمک کند. برخلاف آنچه برخی ممکن است باور داشته باشند، موضوع انگشت نشان دادن نیست .چه کسی چه کاری انجام داده یا چه کسی مقصر است.زوج‌درمانی ابزارهایی برای برقراری ارتباط و درخواست آنچه نیاز دارید فراهم می‌کند
بسیاری از شرکا قبل از امتحان کردن درمان، سال‌ها با هم مبارزه می‌کنند، اما «همیشه بهتر است در این فرآیند زودتر پیش بروید». تغییر رفتار های ناسالم و همچنین احساسات آزاردهنده هر چه بیشتر ادامه پیدا کند دشوارتر می شود. تقریباً هیچ شباهتی بین زوج درمانی امروزی و کلینیک های زناشویی قدیم وجود ندارد. درمانگران امروزی با افراد در هر رابطه بزرگسالی کار می کنند، نه فقط با زوج های متاهل. تمرکز درمان هرگز آموزش دادن یکی از اعضای زوج برای انطباق با ایده های از پیش تعیین شده نیست، و مشاوران رابطه برای متقاعد کردن یکی از زوجین که اشتباه می کنند کار نمی کنند. در عوض، هدف رابطه درمانی امروزی، پرورش و تقویت رابطه و هر فرد به روشی سالم است.

از همه مهمتر، مشاوره زوجین همیشه آخرین تلاش برای نجات ازدواج یا جلوگیری از جدایی نیست. زوج‌های شاد متوجه می‌شوند که جلسات درمانی منظم به آنها کمک می‌کند تا روابط سالم خود را حفظ و تقویت کنند. آنها با هم یاد می گیرند که چگونه از طریق اختلاف نظرها و سایر مسائل رابطه کار کنند، صمیمیت عاطفی و فیزیکی خود را بهبود بخشند و یکدیگر را در سطح عمیق تری درک کنند.

کار با یک درمانگر همیشه ایده خوبی است و اولین قدم برای بهبود رابطه شما این است که تصمیم به رفتن بگیرید. با این حال، گاهی اوقات، یکی از شرکا نسبت به دیگری تمایلی به این باور ندارد که مشاوره می تواند تفاوت ایجاد کند. اگر در چنین موقعیتی هستید، شاید حقایق زیر در مورد مشاوره رابطه می تواند به شما کمک کند که طرف مقابلتان را متقاعد کنید که در یک قرار ملاقات برای ملاقات با یک درمانگر تجدید نظر کند.

هر زوجی می‌تواند از رابطه درمانی بهره مند شود، از جمله زوج‌هایی که مدت‌ها ازدواج کرده‌اند، زوج‌های نامزد یا زوج‌های قرار. یک درمانگر می‌تواند به زوج‌ها کمک کند تا از طریق اختلافات مالی، ناامیدی‌های والدین، کمبود محبت یا شفقت، خیانت، مسائل عاطفی یا حتی سوء مصرف مواد، کار کنند. بسیاری از زوج‌هایی که در فراز و نشیب‌های ازدواج یا رابطه عاشقانه خود دست و پنجه نرم می‌کنند، می‌توانند از صحبت کردن با مشاوری سود ببرند که بی‌طرف، منصف و متعهد است که شنونده فعال هر دو طرف و مدافع سلامت رابطه شما باشد.

مشاوره رابطه برای اکثر زوج ها بسیار موثر است

.
هر نوع درمانی مؤثر نخواهد بود مگر اینکه بیمار یا بیماران تلاش لازم را انجام دهند و تمایلی برای حل مشکلات خود داشته باشند. همچنین هر کدام باید با ایده درمان و مشاوری که با او کار می کنند راحت باشند. اگر همه این عوامل وجود داشته باشند، درمان می‌تواند برای زوج‌هایی که مشکلات رابطه دارند بسیار مفید باشد.
درمان می تواند به صمیمیت کمک کند.
در حالی که صحبت کردن درباره مشکلاتشان در اتاق خواب برای زوج ها همیشه آسان نیست، گاهی اوقات این یک جنبه حیاتی از زوج درمانی است. انسان ها موجودات جنسی هستند و اکثر افراد در زندگی خود نگرانی های جنسی را تجربه خواهند کرد.

در زوج درمانی هیچ قضاوتی وجود ندارد.
شاید شما همسری باشید که خیانت کرده است یا یکی از اعضای زوجی باشید که مشکل قمار دارد که رابطه را از هم می پاشد. بسیاری از مردم از درمان اجتناب می کنند زیرا تصور می کنند با آنها به عنوان یک مرد بد یا شرور رفتار می شود. اما مشاوره به معنای سرزنش کردن یا اعتبار دادن به برچسب های منفی که توسط شریک ناامید یا آسیب دیده نسبت داده شده است نیست.

زوج درمانگر تلاش می کند تا از قضاوت بیمار بر اساس تخلفات یا باورهای او خودداری کند، حتی اگر آنها با قوانین اخلاقی یا سیستم اعتقادی مشاور مخالف باشند. یک مشاور خوب حمایت می کند، نه نظرات شخصی. مطمئن باشید، مطب درمانگر فضای امنی است.

رابطه درمانی بیش از دو نفر سود دارد.

مشکلات رابطه زن و شوهر به ندرت فقط به دو نفر محدود می شود، به خصوص زمانی که کودکان درگیر آن هستند. همسران یا شرکای مشکوک یا دچار مشکل عاطفی ممکن است فکر کنند که مشکلات خود را از بچه‌ها پنهان می‌کنند، اما همیشه، آن‌طور که فکر می‌کنند کار خوبی انجام نمی‌دهند. و اگر این رابطه برای همیشه پایان یابد، تأثیر آن بر روی فرزندان می تواند زندگی را تغییر دهد.

به همین دلیل است که ازدواج و خانواده درمانی بسیار در هم تنیده شده اند. بسیاری از خانواده درمانگران نیز مشاور ازدواج هستند و با زوج ها و فرزندان آنها یا سایر اعضای خانواده کار خواهند کرد. یک درمانگر ازدواج و خانواده   به رفتارها و روابط همه افراد درگیر رسیدگی می کند تا مطمئن شود هر کسی که تحت تأثیر آن قرار می گیرد درمان مورد نیاز را دریافت می کند.
رابطه درمانی می تواند شما را به فرد بهتری تبدیل کند.
تمام جلسات زوج درمانی و یا خانواده درمانی با هر دو طرف و یا با حضور تمام خانواده انجام نمی شود. زوج درمانگر اغلب جلسات درمانی فردی را نیز در برنامه درمانی زوج قرار می دهد. حتی اگر هدف یک جلسه مشاوره انفرادی به دست آوردن بینش بیشتر در مورد رابطه باشد، بیمار می تواند از این طریق بیشتر درباره خود بیاموزد.

به عنوان مثال، به اشتراک گذاشتن اطلاعات دقیق تر با یک مشاور در مورد زندگی روزمره خود، کمترین ویژگی های مورد علاقه همسرتان، یا عمق واقعی غم و اندوه شما، به درمانگر تصویر کاملی از رابطه شما بدون استرس ناشی از حالت تدافعی یا تدافعی شریک زندگی ارائه می دهد. انکار علاوه بر این، با این حال، آشکار کردن این موارد به درمانگر شما اجازه می‌دهد تا به شما کمک کند تا با احساسات، افکار و رفتارتان سالم‌تر برخورد کنید. همچنین، ممکن است تا زمانی که شروع به بررسی احساسات خود با مشاور خود نکنید، حتی متوجه تأثیر استرس مرتبط با رابطه خود بر سلامت عاطفی، ذهنی یا جسمی خود نشوید.

حتی اگر زوج درمانی به ازدواج یا شراکت ترمیم‌شده منجر نشود، ابزارها و تکنیک‌هایی که از جلسات مشاوره‌تان یاد می‌گیرید می‌تواند به شما کمک کند تا یک رابطه قوی و سالم با طرف مقابلتان ایجاد کنید.

انواع زوج درمانی

به گفته مولر، رویکردهای متعددی برای زوج درمانی های مخصوص افراد وجود دارد که می تواند شامل موارد زیر باشد:

درمان عاطفی متمرکز بر بهبود وابستگی و همچنین پیوند بین شما وهم شریک زندگیتان تمرکز دارد. درمانگر به شما کمک می کند تا الگوهایی را منجر به احساس قطع ارتباط می شود، درک کرده، تغییر دهید.

زوج درمانی روان پویا: درمان های روان پویایی امیدها و ترس های اساسی که به شما و شریک زندگیتان انگیزه می دهد را بررسی می کند تا به شما در درک بهترو راحت تر یکدیگر کمک کند.

رفتار درمانی: هم به عنوان زوج درمانی رفتاری (BCT) شناخته می شود، واین شکل از درمان شامل است از شکل دادن به رفتار با تقویت رفتارهای مثبتی است که ثبات وهمچنین رضایت را افزایش می دهد، در حالی که رفتارهایی را که باعث منفی گرایی می شود، دلسرد می کند.

درمان شناختی های رفتاری (CBT): به عنوان زوج درمانی شناختی رفتاری هم (CBCT) شناخته می شود، این شکل از درمان شامل شناسایی و همچنین تغییر الگوهای فکری است که بر رفتار تأثیر منفی می گذارد.

متخصص زوج درمانی در تهران

بیشتر بخوانید: مشاوره آنلاین ازدواج، ورزش درمانی،روانشناسی مشکلات زناشویی، خیانت همسر

 

تعدادی بهترین برنامه مشاوره ازدواج آنلاین

زوج‌درمانگران اغلب از یک رویکرد یکپارچه برای درمان استفاده می‌کنند و تکنیک‌هایی را از اشکال مختلف درمان، بسته به نیاز شما، قرض می‌گیرند.

اینها بعضی از استراتژی هایی است که زوج درمانگر ممکن است از آن ها در مسیر درمان استفاده کند:

شناخت شما: «درمانگر با شناختن شما و شریک زندگیتان، احساس امنیت می کند. مولر می‌گوید: آن‌ها به طور فعال وهمچنین مشارکتی با شما کار می‌کنند تا به شما کمک کنند خود و شریک زندگی ‌تان را بهتر بشناسید.

شناسایی احساسات: درمانگر به شما و هم همسرتان کمک می کند تا احساسات یکدیگر را بشناسید و آن ها را به صورت کلمات بیان کنید.
کاوش در گذشته افراد: زوج درمانی می تواند شامل کاوش در گذشته های شما باشد، چرا که می تواند به شما کمک کند ترس ها و انگیزه ها وهم رفتارهای خود را در یک رابطه بهتر درک کنید. هممی تواند به حل تعارضات حل نشده ای که بر حال شما تأثیر می گذاردهم کمک کند.

تمرکزدرمانگر بر راه حل ها: درمانگر شما با شما و همسرتان برای حل مسائل و اصلاح الگوهای رفتاری منفی وهم تمرکز بر جنبه های مثبت رابطه همکاری خواهد کرد.

مهارت های آموزشی: زوج درمانی می تواند به شما وهم همسرتان کمک کند تا مهارت های مدیریت خشم و حل مسئله و حل تعارض را آموزش دهید. هدف این است که شما و شریکتان را با ابزارهایی تجهیز کنیم که به شما کمک کند با مشکلاتی که پیش می‌آیند مقابله کنید.

کمک های که زوج درمانی می تواند داشته باشد
زوج درمانی می تواند به شما و همسرتان این فرصت را بدهد که در مورد مسائل مربوط به چندین جنبه از رابطه خود بحث و حل و فصل کنید که می تواند شامل موارد زیر باشد:

نقش‌ها در رابطه: زوج‌درمانی می‌تواند به شما کمک کند نقش‌هایی را که شما و همسرتان در رابطه بازی می‌کنید بررسی کنید و پویایی‌های ناسالم را شناسایی کنید. به علاوه می تواند به رفع تفاوت در انتظارات آن ها کمک کند.

باورها و ارزش‌ها: زوج‌درمانی می‌تواند به شما و همسرتان کمک کند تا در مورد عقاید، ارزش‌ها، و احساسات مذهبی خود و پیامدهای این جنبه‌ها در زندگی روزمره‌تان صحبت کنید.

امور مالی: امور مالی می تواند منبع اصلی درگیری در روابط افراد باشد. زوج درمانی می تواند به ترویج گفتگوی باز شفافیت در مورد عادات درآمد و همچنین هزینه کمک کند.

زمان صرف شده با هم: شما و شریک زندگیتان می توانید به مسائلی بپردازید که باعث خرابکاری در زمان با هم بودن شما شده است. می‌توانید درباره فعالیت‌هایی که از انجام آن‌ها با هم لذت می‌برید و چگونگی لذت‌بخش‌تر کردن زمان با هم صحبت کنید.

کودکان: اگر شما و همسرتان در مورد اینکه آیا می‌خواهید بچه‌دار شوید یا نه یا چگونه آنها را بزرگ کنید، همدل نیستید، زوج‌درمانی می‌تواند به شما در بیان این نگرانی‌ها کمک کند. به علاوه می تواند به عوامل استرس زا مثل مشکل در باردار شدن و یا فرزندخواندگی کمک کند.

روابط های خانوادگی: زوج درمانی می تواند به شما و حتی همسرتان کمک کند تا مشکلات ناشی از درگیری با سایر اعضاهای خانواده مثل والدین، فرزندان و خواهر و برادر را حل کنید.

رابطه جنسی وبه خصوص صمیمیت: اگر شما و یا شریک زندگیتان مسائل مربوط به رابطه جنسی وحتی صمیمیت و یا خیانت را دارید، زوج درمانی می تواند فضای امنی را برای هر روی شما فراهم کند تا احساسات و نیازهای خود را به اشتراک بگذارید.

مسائل مربوط به سلامتی: بیماری های جسمی یا روانی می تواند برای شما و همسرتان سخت باشد. زوج درمانی می تواند به شما کمک کند تا با استرسی که به رابطه شما وارد می کند مقابله کنید.

عوامل استرس‌زای بیرونی: درمان همچنین می‌تواند به شما و شریک زندگی‌تان کمک کند تا با درگیری‌های ناشی از عوامل خارجی، مانند کار، مقابله کنید که می‌تواند بر روابط شما استرس وارد کند.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید

خواننده گرامی

آیا می دانستید بسیاری از مشکلات شخصی و گروهی با کمک گرفتن از مشاوران منخصص به راحتی قابل حل می باشد.

دیر اقدام نکنید

به راحتی با کارشناسان ما در تماس باشید تا شما را برای انتخاب مشاور راهنمایی نمایند.
اینجا کلیک نمایید
لیست محتوا