مشاوره ازدواج

admin
admin

مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج: ازدواج کردن در نوع خود استرس زا هستند. اما ممکن است بگویید که آنها بخش آسان را نشان می دهند. این حفظ یک ازدواج است که می تواند دشوار باشد. بزرگ کردن بچه ها، مشکلات مالی، ساعت های طولانی کار کردن، مواجهه با مشکلات شخصی که به سادگی می تواند بر هر رابطه ای زندگی مشترک تأثیر بگذارد.

جای تعجب نیست که بیش از 40 درصد ازدواج ها به طلاق ختم می شود. در حالی که درست است که بسیاری از ازدواج‌ها قرار نبوده باشند – برای مثال برخی از زوج‌ها از هم جدا می‌شوند یا متوجه می‌شوند که ناسازگار هستند – بسیاری از ازدواج‌ها به این دلیل پایان می‌یابد که زوج‌ها ابزاری برای مدیریت مشکلات خود ندارند.

 برای مشاوره ازدواج با ما تماس بگیرید

02122308339   —-02122305827

درخواست مشاوره روانشناسی حضوری

درخواست مشاوره روانشناسی تلفنی

مشاوره ازدواج چیست؟

مشاوره ازدواج یا زوج درمانی، مشاوره ای است که به طور خاص بر روابط ازدواج و متمرکز است. مشاوران ازدواج – معمولاً درمانگران ازدواج و خانواده دارای مجوز (LMFT) – به طور خاص برای کمک به زوج ها در تشخیص مشکلات خود و کار بر روی راه حل ها آموزش دیده اند. مشاوره ازدواج مکانی امن برای زوج‌ها است که می‌توانند مسائل را به هم بزنند – تا درباره آنچه واقعاً در ذهنشان است صحبت کنند.

بیشتر بدانید:مشاوره پیش از ازدواج ، تشخیص مناسبترین زمان برای مشاوره ازدواج، آمادگی برای ازدواج با مشاوره و تست های تخصصی روانشناسی و شخصیت شناسی

هر آنچه باید در مورد مشاوره ازدواج بدانید

عاشق شدن و ازدواج هر دو اتفاقاتی هستند که در نوع خود استرس زا هستند.  اما ممکن است شما هم با ما هم نظر باشید که آنها  در مقایسه با اتفاقات بعد از آن بخش آسان داستان ما هستند .  این حفظ یک ازدواج است که می تواند دشوار باشد.  بزرگ کردن فرزندان، مبارزه با مسائل مالی، ساعات طولانی کار، مواجهه با مشکلات شخصی و یاد گرفتن نحوه گذر از فراز و نشیب زندگی مشترک می تواند بر هر رابطه ای تأثیر بگذارد.

 جای تعجب نیست که بیش از 40 درصد ازدواج ها به طلاق ختم می شود.  در حالی که همه ما می دانیم که بسیاری از ازدواج‌ها در ابتدای شروع خود  قراربوده تا ابد ادامه پیدا کنند و حتی کوچکترین احتمالی برای جدایی در آنها نبوده است . بسیاری از ازدواج‌ها به این دلیل پایان می‌یابد که زوج‌ها ابزاری برای مدیریت مشکلات خود ندارند.

🔸مشاوره ازدواج چیست؟

 مشاوره ازدواج یا زوج درمانی، نوعی مشاوره است که به طور خاص بر ازدواج و روابط متمرکز است.  مشاوران ازدواج  معمولاً درمانگران ازدواج و خانواده ای هستند که دارای مجوزند و به طور خاص برای کمک به زوج ها در تشخیص مشکلات آنها و کار بر روی راه حل ها آموزش دیده اند.  مشاوره ازدواج مکانی امن برای زوج‌ها است که می‌توانند مسائل را به هم بزنند  تا درباره آنچه واقعاً در ذهنشان است صحبت کنند.

 هنگام حل مشکلات ازدواج، ارتباط کلیدی است و مشاوره ازدواج یکی از بهترین راه‌ها برای بهبود مهارت‌های ارتباطی، رسیدن به درک متقابل و چگونگی پیشروی به‌عنوان یک زوج  یا در صورت نیاز، پایان دادن دوستانه به ازدواج است.

🔸چه کسانی باید به دنبال مشاوره ازدواج باشند؟

 اغلب افراد در مورد مشاوره ازدواج دارای منع ذهنی هستند .  بسیاری از مردم فکر می کنند که فقط زوج هایی که در شرف طلاق یا جدایی هستند به دنبال مشاوره ازدواج هستند.  اما حقیقت این است که همه ازدواج ها مشکلات خود را دارند.  اکثر زوج ها می توانند در یک زمان یا در زمان های مجزا  از مشاوره ازدواج بهره مند شوند.

 اگرچه به این نوع مشاوره “مشاوره ازدواج” می گویند، دقت کنید که شما برای گرفتن مشاوره ازدواج ، نیازی به اینکه حتما ازدواج کرده باشید ندارید.  هر زوجی بدون در نظر گرفتن وضعیت رابطه خود می توانند به دنبال مشاوره باشند.  مشاوره ازدواج برای زوج‌های درشرف ازدواج، زوج‌های ازدواج کرده، زوج‌هایی از همه نژادها و زوج‌هایی که روابط سنتی کمتری دارند (از راه دور، ازدواج آزاد، متاهل، اما زندگی مشترک ندارند) است.  اگر  به تازگی ازدواج  کرده اید و یا  40 سال است که با همسرتان زندگی می کنید ، می توانید به مشاورزدواج مراجعه کنید.  حتی بسیاری از زوج ها قبل از ازدواج به دنبال مشاوره ازدواج هستند.

جهت مشاوره روانشناسی در کلیه زمینه ها کافیست با ما تماس حاصل فرمایید.

02122308339   —-02122305827

درخواست مشاوره روانشناسی حضوری

درخواست مشاوره روانشناسی تلفنی

در دریافت مشاوره ازدواج هیچ محدودیتی در مورد نوع احساسات، مشکلات،تعارضات و حتی دریافت مشورت برای ارتقا رفتار وجود ندارد.  هر مشکلی که فکر می کنید به تنهایی نمی توانید آن را حل کنید – یا می توانید از یک دیدگاه آموزش دیده، عینی و بی طرفانه بهره مند شوید – می تواند دلیل شما برای ارتباط با یک مشاور ازدواج باشد.

 با این حال، برخی مسائل خاص وجود دارد که معمولاً زوج‌ها را وادار می‌کند تا به دنبال مشاوره باشند، از جمله:

🔹زوج‌هایی که احساس می‌کنند بارها و بارها با هم دعوا می‌کنند و به سختی می‌توانند با یکدیگر کنار بیایند  یا راه‌حلی برای مشکلاتشان  پیدا کنند.

 🔹زوج هایی که در مورد انتخاب ها ، فرزندپروری، مسائل مالی یا شیوه زندگی اختلاف نظر دارند.

🔹 زوج‌هایی که احساس می‌کنند مسئولیت‌های خانه نابرابر است و نمی‌توانند نحوه برقراری ارتباط مؤثر در این مورد یا راه‌حل‌هایی را بیابند.

🔹 زوج هایی که احساس می کنند شیمی جنسی یا عاشقانه خود را از دست داده اند.

🔹 زوج هایی که احساس می کنند ازدواجشان با خلبان خودکار است.

🔹 زوج‌هایی که احساس می‌کنند شنیده نمی‌شوند یا احساس می‌کنند شریک زندگی‌شان از نظر عاطفی در دسترس نیست.

🔹 زوج هایی که اخیراً یک تراژدی یا از دست دادن را تجربه کرده اند و در پردازش آن با هم مشکل دارند.

🔹 زوج هایی که با سوء مصرف مواد، خیانت یا مسائل مربوط به سلامت روان سروکار دارند.

🔸آیا مشاوران ازدواج طلاق را توصیه می کنند؟

 مشاوران ازدواج معمولاً طلاق را توصیه نمی کنند.  آنها نظرات شخصی خود را برای خود نگه می دارند.  مشاوران ازدواج معمولاً معتقدند که فقط شرکای درگیر می توانند از نظر اخلاقی چنین تصمیمی بگیرند.  در یک رابطه خشونت‌آمیز، اگرچه اکثر درمانگران هنوز طلاق را توصیه نمی‌کنند، اما مطمئناً به قربانی کمک می‌کنند تا خودش را جدا کند و کمک پیدا کند.

🔸 در مشاوره ازدواج چه اتفاقی می افتد؟

 اکثر مشاوران ازدواج هر دو طرف را تشویق می کنند که در جلسات مشاوره حضور داشته باشند.  این مؤثرترین راه برای کارکرد مشاوره ازدواج است، زیرا مشاور می‌خواهد نحوه برقراری ارتباط شما را ببیند و هر دو ابزار را برای بهبود ارتباطات به شما ارائه دهد.  با این حال، اگر شریک زندگی شما تمایلی به آمدن ندارد، یا به دلایلی قادر به آمدن نیست، می توانید به تنهایی در مشاوره ازدواج شرکت کنید.  هنوز هم می تواند مزایایی برای شما داشته باشد: می توانید در مورد خودتان و احساسی که در مورد رابطه خود دارید نکاتی را یاد بگیرید.

مانند اکثر جلسات درمانی، مشاوره ازدواج همیشه از نظر احساسی راحت نیست.  مشاوره ازدواج مکانی امن برای شماست تا برخی از احساساتی را که همیشه آشکار نیستند و برای شما و شریک زندگیتان دشوار است به اشتراک بگذارید را در آنجا مطرح کنید.  معمولاً مشاوره ازدواج شامل احساسات شدید،  گریه ، خشم ، بحث و جدل وصدای بلند شده است.  این مسئله بسیار معمول است  و مشکلی ایجاد نمی کند.

 درمانگر شما می‌خواهد فضایی ایجاد کند که هم شما و هم شریک زندگی‌تان در آن احساساتتان تائید شود، جایی که شما می‌توانید احساسات خود را آزاد کنید، اما همچنین می‌توانید با دستورالعمل‌هایی برای نحوه کار بر روی ارتباطات خود و نکاتی برای حل مشکلات ،در حال حرکت در مسیر ارتقا خود و ارتباطتان باشید.

 اکثر مشاوره های ازدواج کوتاه مدت هستند، زیرا زوج ها معمولاً با مشکل خاصی که به دنبال حل آن هستند وارد می شوند.  مشاوره ازدواج نیز بسیار کاربردی است.  حتی ممکن است جلسه را با «تکالیف» یا تاکتیک‌های خاص ترک کنید تا دفعه بعد که مشکلتان پیش آمد بتوانید از  روش هایی که در مراجعات قبلی آموخته اید برای حل مشکلاتتان استفاده کنید.

🔸نحوه شروع مشاوره ازدواج

 در بیشتر موارد، شما و شریک زندگیتان هر دو باید مایل به شروع مشاوره ازدواج باشید تا مؤثر واقع شود.  اگر به نظر می رسد که شریک شما تمایلی ندارد، بسیاری از مشاوران ازدواج موافقت می کنند که ابتدا هر یک از طرفین را جداگانه ببینند.  به این ترتیب، هر فرد احساس می کند که می تواند بدون انتقاد از طرف خود،  داستان خود را بیان کند.  همچنین ممکن است بتوانید با گفتن اینکه فقط یک جلسه را بدون تعهد برای جلسات بیشتر با هم امتحان می کنید، شریک زندگی خود را به رفتن ترغیب کنید.

🔸چگونه همسرم را متقاعد کنم که به مشاورازدواج مراجعه کند؟

 پیشنهاد مشاوره ازدواج به همسرتان می تواند ترسناک باشد، به خصوص زمانی که نمی دانید آنها چگونه واکنش نشان خواهند داد.  مهمترین چیز این است که با توضیح واضح انگیزه های خود با شریک زندگی خود صادق باشید و ارتباط برقرار کنید.  او را سرزنش نکنید، بلکه بیان کنید که او را دوست دارید و فقط می خواهید روی تقویت رابطه کار کنید.  بسیاری از مردم فکر می کنند که شما فقط برای نجات دادن یک ازدواج رو به نابودی  به مشاور ازدواج مراجعه می کنید، اما می توانید توضیح دهید که مشاوره ازدواج می تواند به عنوان یک اقدام پیشگیرانه نیز مورد استفاده قرار گیرد.  مشاوره ازدواج ابزارهای ارزشمندی را برای کمک به حفظ ازدواج شما در طولانی مدت ارائه می دهد.

🔸مشاوره ازدواج به چه روش های انجام می شود؟

🔹مشاوره فردی روشی است که در آن هرکدام از زوجین به تنهایی به مشاور ازدواج مراجعه می کنند و در مورد مشکلاتی که در ازدواج گرفتار آن هستند صحبت می کنند. و در صورت صلاحدید مشاور به درمان فردی خود ادامه می دهند.

🔹 مشاوره زوج: در این روش زن و شوهر هردو در اتاق درمان حاضر می شوند و مشاور به عنوان شخص سوم متخصص و قابل اعتماد طرح مشکلات آنها را می شنود و راهکار مناسب را ارائه می دهد.

🔹شرکت در کارگاه های مهارت افزایی: زوجین می توانند برای توانمندی خود در مهارت های ارتباطی در جلسات یا کارگاه های مربوط به آن شرکت کرده و دانش و توانایی خود را ارتقا دهند.

برای شما مهم است که در هر شکلی از مشاوره ازدواج که به دنبالش هستید،  مطمئن شوید که مشاور ازدواج فردی معتمد ، مثبت‌اندیش، روشن‌فکرو راه‌حل‌گرا ست و با هر دوی شما با دلسوزی رفتار می‌کند.  تا زمانی که مشاور ازدواجی را پیدا کنید که انتظارات شما را برآورده کند و با او ارتباط خوبی برقرار کنید ممکن است لازم باشد چند مشاور ازدواج را امتحان کنید . اگر اولین کسی که برای مشاوره ازدواج به او مراجعه کردید برایتان راضی کننده نبود ، دلسرد نشوید و به تلاش خود ادامه دهید.

جهت مشاوره روانشناسی در کلیه زمینه ها کافیست با ما تماس حاصل فرمایید.

02122308339   —-02122305827

درخواست مشاوره روانشناسی حضوری

درخواست مشاوره روانشناسی تلفنی

🔸آیا مشاوره ازدواج موثر است؟

 آمارهای مربوط به مشاوره ازدواج امیدوارکننده است.  طبق تحقیقات انجمن ازدواج و خانواده ، 98 درصد از زوج‌هایی که مشاوره ازدواج را امتحان می‌کنند، گزارش می‌دهند که درمانگران آنها یا «عالی» یا «خوب» هستند.  از زوج هایی که مشاوره ازدواج را امتحان می کنند، 90٪ احساس می کنند که سلامت عاطفی آنها بهبود می یابد و دو سوم از آنها بهبود در سلامت جسمی خود را گزارش می دهند.

 شاید مهم ترین آمار از همه اینها باشد: تا سه چهارم زوج ها بعد از مشاوره ازدواج شاهد بهبود در روابط خود هستند.

 ازدواج نیز مانند هر ارتباط دیگری نیازمند مراقبت و نگهداری است.  برای بسیاری از زوج‌ها، مشاوره ازدواج تنها چیزی است که به آنها کمک می‌کند تا مشکلات خود را پشت سر بگذارند و به عنوان یک زوج دوام بیاورند.  مشاوره ازدواج ممکن است همیشه آسان نباشد، به خصوص در ابتدا، اما ازدواج شما ارزش این  کار را دارد.

🔸چه زمانی باید به مشاوره ازدواج مراجعه کرد؟

 بسیاری از مردم بر این باورند که تنها زوج‌هایی که در شرف طلاق یا جدایی هستند به دنبال مشاوره ازدواج هستند.  اما در واقعیت، همه ازدواج‌ها می‌توانند از مشاوره بهره ببرند.  داشتن یک رابطه موفق سخت است و نیاز به نگهداری منظم دارد.  گاهی اوقات داشتن یک شخص بی طرف متخصص به طرز باورنکردنی سودمند است.  برخلاف تصور رایج، برای مشاوره ازدواج نیازی به ازدواج ندارید.  هر زوجی، صرف نظر از وضعیت روابط خود، می توانند در مشاوره شرکت کنند.  هیچ محدودیتی در مورد اینکه چرا ممکن است مشاوره ازدواج را امتحان کنید وجود ندارد.  هر مسئله ای که احساس می کنید شما و همسرتان نمی توانید آن را حل کنید – یا می توان با یک دیدگاه آموزش دیده، عینی و بی طرفانه به آن کمک کرد – می ،توانید از چند جلسه مشاوره ازدواج بهره مند شوید.

🔸مشاوره ازدواج شامل چه مواردی است؟

 مشاوره ازدواج مکانی امن برای شما و شریک زندگی‌تان است که می‌توانید مشکلاتتان را حل کنید و احساساتی را که ممکن است قبلاً با آنها ارتباط برقرار نکرده‌اید به اشتراک بگذارید.  معمولاً مشاوره ازدواج شامل احساسات شدید، کمی گریه و احتمالاً گاهی صداهای بلند شده است.  درمانگر شما فضایی ایجاد می‌کند که می‌توانید احساسات و نگرانی‌های خود را بیان کنید و در عین حال راه‌حل‌های عملی برای بهبود ارتباطات و تکنیک‌های حل مسئله در آینده به شما ارائه دهد.

🔸چه چیزی را نباید به مشاور ازدواج گفت؟

 مشاوره ازدواج همه چیز در مورد باز بودن و صادق بودن است.  در مورد فیلتر کردن بیش از حد خود نگران نباشید، درمانگر شما برای ایجاد فضای امن برای ابراز احساسات شما تلاش خواهد کرد.  هیچ قانون سختی در مورد مشاوره ازدواج وجود ندارد، فقط محترمانه و صادق باشید و بتوانید زمانی که درمانگر یا شریک زندگی خود صحبت می کنند به صحبت های آنها گوش دهید.

🔸چگونه ازدواج خود را در زمان جدایی نجات دهم؟

 زوج‌ها به دلایل مختلفی جدایی را انتخاب می‌کنند، خواه این مرحله‌ای در فرآیند طلاق ، برای رسیدن  به آنچه فکر می کنند درست است اتفاق بیافتد   یا  زوج ها برای تقویت ازدواج خود به مشاور ازدواج مراجعه  کنند.  اگر شما و همسرتان احساس می کنید که به مرحله ای رسیده آید که تنها زمانی که از هم دور هستید آسودگی خاطر را تجربه می کنید ،این یک نشانه هشدار بسیار جدی برای رابطه شماست و باید در اسرع وقت با مشاور ازدواج با تجربه و متخصص مشورت کنید .  اگر زمانی که از هم جدا هستید، احساس می‌کنید که می‌خواهید روی ارتباطتان در ازدواج سرمایه گذاری کنید، موارد زیر ممکن است به شما کمک کند:

🔹 با افراد زیادی در مورد وضعیت خود و همسرتان صحبت نکنید، همه نظری خواهند داشت و بهتر است این موضوع شخصی را  با  کمک یک درمانگر حل کنید.

🔹 در مورد احساسی که به همسرتان دارید صریح و صادقانه صحبت کنید.

🔹 چند قانون مشخص تعیین کنید  به عنوان مثال، هر چند وقت یک بار با یکدیگر ارتباط برقرار خواهید کرد؟

🔹 مطمئن شوید که شما و همسرتان با اهداف خود برای این تجربه هماهنگ هستید.

 جدا شدن از همسرتان ممکن است دقیقاً همان چیزی باشد که هر دوی شما برای روشن کردن دیدگاه خود در رابطه به آن نیاز دارید و امیدواریم فاصله زمانی به شما ابزارهای بیشتری برای ایجاد یک رابطه قوی بدهد.  حتماً در مورد این تصمیم با یک مشاور ازدواج صحبت کنید تا توصیه های بیشتری به طور خاص متناسب با رابطه شما داشته باشد.

هنگام حل مشکلات ازدواج، ارتباط کلیدی است و مشاوره ازدواج یکی از بهترین راه‌ها برای بهبود مهارت‌های ارتباطی، دستیابی به درک متقابل، و چگونگی پیشروی به‌عنوان یک زوج – یا پایان دادن دوستانه به یک ازدواج است، اگر چنین باشد. انتخاب مناسب برای زوج

مشاوره ازدواج به چه افرادی پیشنهاد میشود:

اغلب به مشاوره ازدواج یک انگ وجود دارد. بسیاری از مردم فکر می کنند که فقط زوج هایی که در شرف طلاق یا جدایی هستند به دنبال مشاوره ازدواج هستند. اکثر زوج ها می توانند در یک زمان از مشاوره ازدواج بهره مند شوند.
اگرچه به آن “مشاوره ازدواج” می گویند، اما برای مراجعه به مشاوره قبل از ازدواج نیازی به ازدواج ندارید. مشاوره ازدواج برای زوج‌های مستقیم، زوج‌هایی از همه نژادها و زوج‌هایی که روابط سنتی کمتری دارند (از راه دور، ازدواج آزاد، متاهل، اما زندگی مشترک ندارند) است. چه تازه شروع کرده اید و چه 40 سال است که ازدواج کرده اید، می توانید به مشاوره ازدواج مراجعه کنید. حتی بسیاری از زوج ها قبل از ازدواج به مشاوره ازدواج می پردازند.

باز هم، واقعاً هیچ محدودیتی در مورد اینکه چرا ممکن است مشاوره پیش از ازدواج را در نظر بگیرید، وجود ندارد. هر مشکلی که فکر نمی کنید به تنهایی قادر به حل آن هستید – یا می توانید از یک دیدگاه آموزش دیده، عینی و بی طرفانه بهره مند شوید – می توانید با چند جلسه مشاوره ازدواج کمک کنید.برای اطلاعات بیشتردلایل مهم برای مشاوره پیش از ازدواج را مطالعه کنید.

با این حال، برخی از مسائل خاص وجود دارد که معمولاً زوج‌ها را وادار می‌کند تا به دنبال مشاوره باشند، از جمله:

زوج‌هایی که احساس می‌کنند بارها و بارها با هم دعوا می‌کنند و به سختی می‌توان چشم به چشم هم دید یا راه‌حلی برای آن پیدا کرد.
زوج‌هایی که در مورد انتخاب‌های والدین، مالی یا سبک زندگی اختلاف نظر دارند.
زوج‌هایی که احساس می‌کنند مسئولیت‌های خانه نابرابر است و نمی‌توانند نحوه برقراری ارتباط مؤثر در این مورد یا راه‌حل‌هایی را بیابند.
زوج‌هایی که احساس می‌کنند شنیده نمی‌شوند یا احساس می‌کنند که شریک زندگی‌شان از نظر عاطفی در دسترس نیست.
زوج هایی که اخیراً یک تراژدی یا از دست دادن را تجربه کرده اند و در پردازش آن با هم مشکل دارند.
زوج هایی که با سوءمصرف مواد، خیانت یا مشکلات روانی سروکار دارند.
آیا مشاوران ازدواج طلاق را توصیه می کنند؟

مشاوران ازدواج معمولاً طلاق را توصیه نمی کنند. آنها نظرات شخصی خود را برای خود نگه می دارند. در یک رابطه خشونت آمیز، اگرچه اکثر درمانگران هنوز طلاق را توصیه نمی کنند، آنها البته به قربانی کمک می کنند تا خودش را جدا کند و کمک پیدا کند.

در مشاوره ازدواج چه اتفاقی می افتد؟

اکثر مشاوران ازدواج هر دو طرف را تشویق می کنند که در جلسات مشاوره حضور داشته باشند. این مؤثرترین راه برای کارکرد مشاوره ازدواج است، زیرا مشاور می‌خواهد نحوه برقراری ارتباط شما را ببیند و هر دو ابزار را برای بهبود ارتباطات به شما ارائه دهد. با این حال، اگر شریک زندگی شما تمایلی به آمدن ندارد، یا به دلایلی قادر به آمدن نیست، می توانید به تنهایی در مشاوره ازدواج شرکت کنید. هنوز هم می‌تواند برای شما فوایدی داشته باشد: می‌توانید درباره خودتان و احساستان درباره رابطه ‌تان بیاموزید.

بیشتر بدانید: تشخیص مناسبترین زمان برای مشاوره ازدواج، آمادگی برای ازدواج با مشاوره و تست های تخصصی روانشناسی و شخصیت شناسی

مانند اکثر جلسات درمانی، مشاوره ازدواج همیشه از نظر احساسی راحت نیست. مشاوره ازدواج مکانی امن برای شماست تا برخی از احساساتی را که همیشه آشکار نیستند و برای شما و شریک زندگیتان دشوار است به اشتراک بگذارید. معمولاً مشاوره ازدواج شامل احساسات شدید، برخی گریه ها و احتمالاً چند صدای بلند شده است. این معمول و اشکالی ندارد.

درمانگر شما می‌خواهد فضایی ایجاد کند که هم شما و هم شریک زندگی‌تان احساساتشان را تأیید کنند، جایی که بتوانید «آن را آزاد کنید».
اکثر مشاوره های ازدواج کوتاه مدت هستند، زیرا زوج ها معمولاً با مشکل خاصی که به دنبال حل آن هستند وارد می شوند. مشاوره ازدواج نیز بسیار کاربردی است. حتی ممکن است جلسه را با «تکالیف» یا تاکتیک‌های خاص ترک کنید تا دفعه بعد که مشکلتان پیش آمد امتحان کنید.

نحوه شروع مشاوره ازدواج در بیشتر موارد، شما و شریک زندگیتان هر دو باید مایل به شروع مشاوره ازدواج باشید تا مؤثر واقع شود. اگر به نظر می رسد که شریک شما تمایلی ندارد، بسیاری از مشاوران ازدواج موافقت می کنند که ابتدا هر یک از طرفین را جداگانه ببینند. به این ترتیب، هر فرد احساس می‌کند که می‌تواند جنبه‌های داستانی خود را بدون انتقاد شریک زندگی‌اش بازگو کند. همچنین ممکن است بتوانید شریک زندگی خود را با گفتن اینکه قرار است یک جلسه را با هم امتحان کنید، بدون تعهد بزرگ تر، ترغیب کنید. انجمن ازدواج و خانواده درمانی آمریکا مکانی عالی برای شروع در جستجوی یک مشاور ازدواج است. وب‌سایت AAMFT فهرستی از درمانگران ازدواج و خانواده دارای مجوز را نگه می‌دارد و می‌توانید یکی از آنها را در منطقه خود بیابید. چگونه شوهرم را متقاعد کنم که به مشاوره زوجین مراجعه کند؟ پیشنهاد مشاوره زوجین به همسرتان می تواند ترسناک باشد، به خصوص زمانی که نمی دانید آنها چگونه واکنش نشان خواهند داد. مهمترین چیز این است که با توضیح واضح انگیزه های خود با شریک زندگی خود صادق باشید و ارتباط برقرار کنید. آنها را سرزنش نکنید، بلکه بیان کنید که آنها را دوست دارید و فقط می خواهید روی تقویت رابطه کار کنید. بسیاری از مردم فکر می کنند که شما فقط برای رفع یک ازدواج از بین رفته به مشاور ازدواج مراجعه می کنید، اما می توانید توضیح دهید که مشاوره قبل از ازدواج می تواند به عنوان یک اقدام پیشگیرانه نیز مورد استفاده قرار گیرد. مشاوره ازدواج ابزارهای ارزشمندی را برای کمک به حفظ ازدواج شما در طولانی مدت ارائه می دهد. زوج‌درمانی آنلاین راه‌حلی فوق‌العاده برای زوج‌هایی است که سبک زندگی لازم برای انجام درمان حضوری را ندارند، هزینه‌های مرتبط با درمان را بازدارنده می‌دانند، یا تمایلی به استفاده از درمان سنتی ندارند. زوج‌هایی که مرتب سفر می‌کنند، ساعت‌های طولانی کار می‌کنند یا بچه‌های کوچک و گزینه‌های کمی برای مراقبت از کودکان دارند، مشاوره آنلاین ازدواج مفید خواهند بود. نه تنها درمان آنلاین به اندازه درمان حضوری مؤثر است — برای مثال، همه مشاوران ازدواج در Talkspace، درمانگران دارای مجوز و با تجربه هستند — بلکه درمان آنلاین می‌تواند برای افرادی که از درمان حضوری عصبی هستند یا هرگز درمان نکرده‌اند فوق‌العاده باشد. قبل از درمان درمان آنلاین از طریق پیام‌های متنی، پیام‌های صوتی و تصویری انجام می‌شود و بسیاری از مردم برقراری ارتباط کتبی را راحت‌تر از حضوری می‌دانند. ممکن است به آنها اجازه داده شود که برای پاسخ دادن به پیام‌های شریک زندگی یا درمانگر خود کمی زمان بیشتری به آنها داده شود. هر شکلی از مشاوره ازدواج که به دنبالش هستید، می‌خواهید مطمئن شوید که مشاور ازدواج فردی است که به آن اعتماد دارید، مثبت‌اندیش، روشن‌فکر، راه‌حل‌گرا، و با هر دوی شما با دلسوزی رفتار می‌کند. تا زمانی که مشاور ازدواجی را پیدا کنید که انتظارات شما را برآورده کند، باید آزادانه «خرید کنید».

آیا مشاوره ازدواج موثر است؟

آمارهای مربوط به مشاوره پیش از ازدواج امیدوارکننده است. طبق تحقیقات انجمن ازدواج و خانواده درمانی آمریکا (AAMFT)، 98 درصد از زوج‌هایی که مشاوره ازدواج را امتحان می‌کنند، گزارش می‌دهند که درمانگران آنها یا «عالی» یا «خوب» هستند. از زوج هایی که مشاوره ازدواج را امتحان می کنند، 90٪ احساس می کنند که سلامت عاطفی آنها بهبود می یابد و دو سوم از آنها بهبود در سلامت جسمانی خود را گزارش می دهند.

و شاید مهم‌ترین آمار از همه این‌ها این باشد که تا سه چهارم زوج‌ها بعد از مشاوره ازدواج، بهبودی در روابط خود مشاهده می‌کنند.

ازدواج نیز مانند هر چیز دیگری نیازمند کار و نگهداری است. برای بسیاری از زوج‌ها، مشاوره ازدواج تنها چیزی است که به آنها کمک می‌کند تا مشکلات خود را پشت سر بگذارند و به عنوان یک زوج دوام بیاورند. مشاوره ازدواج ممکن است همیشه آسان نباشد، به خصوص در ابتدا، اما ازدواج شما ارزش کار را دارد.

مقاله‌های Talkspace توسط مشارکت‌کنندگان با تجربه سلامت روان نوشته می‌شوند. آنها مبتنی بر تحقیقات علمی و شیوه های مبتنی بر شواهد هستند. مقالات به طور گسترده توسط تیم کارشناسان بالینی ما (درمانگران و روانپزشکان با تخصص های مختلف) بررسی می شوند تا اطمینان حاصل شود که محتوا دقیق و همتراز با استانداردهای فعلی صنعت است.

هدف ما در Talkspace ارائه به‌روزترین، با ارزش‌ترین و عینی‌ترین اطلاعات در مورد موضوعات مرتبط با سلامت روان است تا به خوانندگان در تصمیم‌گیری آگاهانه کمک کنیم.

مقالات حاوی منابع شخص ثالث قابل اعتماد هستند که یا مستقیماً در متن به آنها پیوند داده شده یا در پایین فهرست شده اند تا خوانندگان را مستقیماً به منبع هدایت کنند.

چه زمانی باید به مشاوره ازدواج مراجعه کرد؟

بسیاری از مردم بر این باورند که تنها زوج هایی که در شرف طلاق یا جدایی هستند به دنبال مشاوره ازدواج هستند. اما در واقعیت، همه ازدواج‌ها می‌توانند از مشاوره بهره ببرند. داشتن یک رابطه موفق سخت است و نیاز به نگهداری منظم دارد. گاهی اوقات داشتن یک شخص بی طرف درگیر به طرز باورنکردنی سودمند است. برخلاف تصور رایج، برای مشاوره ازدواج لازم نیست ازدواج کنید. هر زوجی، صرف نظر از وضعیت روابط خود، می توانند در مشاوره شرکت کنند. هیچ محدودیتی در مورد اینکه چرا ممکن است مشاوره ازدواج را امتحان کنید وجود ندارد. هر مسئله ای که احساس می کنید شما و همسرتان نمی توانید آن را حل کنید – یا می توان با یک دیدگاه آموزش دیده، عینی و بی طرفانه به آن کمک کرد – می توانید از چند جلسه مشاوره ازدواج بهره مند شوید.

فرقی نمی‌کند تنها باشید، متاهل هستید، با هم زندگی می‌کنید، مجرد، همجنس‌گرا، دوجنس‌گرا، مستقیم یا تراجنسیتی هستید – ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم، هر طور که بشناسید.

در Relate، ما تجربه مشاوره به افراد با پیشینه‌های مختلف، از جمله افراد و زوج‌های دگرباش جنسی را داریم، بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که یک مشاور برای رفع نیازهای خود پیدا خواهید کرد.

بسیاری از مردم تصوری از مشاوره رابطه دارند و فکر می کنند که شما فقط زمانی به مشاوره نیاز دارید که اوضاع واقعاً بد شود. اما هر زمان که به ما نیاز داشته باشید، بدون توجه به شرایطی که در رابطه خود با آن روبرو هستید، اینجا هستیم. حتی اگر مشکلات شما بی اهمیت به نظر می رسد، ما می توانیم کمک کنیم.

مشاوره رابطه چیست؟
مشاوران ما محیطی دلسوز، حمایت کننده و بدون قضاوت را فراهم می کنند تا به شما کمک کنند تا راهی برای گذر از هر مشکلی که ممکن است در رابطه یا روابط خود با آن روبرو هستید بیابید.

با هم ابتدا به شما کمک می کنیم تا مسائل یا مشکلاتی را که در رابطه یا روابط خود با آن مواجه هستید، شناسایی و روشن کنید.

اگر مشاوره زوجین بهترین راه برای هر دوی شما باشد، یک سری جلسات مشاوره را آغاز خواهید کرد – هر چیزی بین شش تا دوازده جلسه معمول است، اما بستگی به مسائلی دارد که می خواهید به آنها بپردازید.

هر دو طرف همیشه اهداف یکسانی ندارند و برای اینکه مشاوره مفید باشد، باید یک تمرکز توافق شده برای درمان ایجاد کنیم.

نگرانی اصلی ما این است که بهترین منبع کمک ممکن و مناسب را دریافت کنید و ممکن است همیشه Relate نباشد. در چنین مواردی ما همیشه سعی خواهیم کرد به شما کمک کنیم تا پشتیبانی مورد نیاز خود را از آژانس دیگری پیدا کنید.

برای برخی از زوج‌ها، مشاوره شروع یک فرآیند طولانی‌تر کشف است، در حالی که برای برخی دیگر، ممکن است چند جلسه مشاوره تنها چیزی باشد که برای گذراندن یک مشکل سخت نیاز دارند
مشاوره یک راه حل «جادویی» نیست، نیازمند تعهد، مشارکت و کار سخت است.. گاهی اوقات این شامل جدایی و حرکت از هم جدا / مستقل است. اگر این مورد برای شماست، به احتمال زیاد ممکن است هر دوی شما احساسات متفاوتی را تجربه کنید و ممکن است آن نتیجه ای نباشد که یکی از شما می خواست.
اگر تصمیم به جدایی دارید، می‌توانیم به شما کمک کنیم تا آن فرآیند را تا حد امکان بدون دردسر مدیریت کنید و به‌ویژه می‌توانیم از هر یک یا هر دوی شما در روند سوگواری و مسائل مربوط به اینکه چه چیزی و چه زمانی به کودکان در مورد آنچه اتفاق می‌افتد بگوییم، حمایت کنیم.
همه زوج ها دچار تعارض می شوند. برای برخی، جنگ بر سر پول است. برای دیگران این یک زندگی جنسی است که فاقد آن است یا الگویی از مشاجره مداوم. و همه‌گیری کرونا یک عامل استرس‌زای بالقوه دیگر را اضافه کرده است: زمان بیشتر در خانه با هم، که می‌تواند تنش‌ها را تشدید کند یا شکاف‌های پنهان یک رابطه را آشکار کند.
درمان می تواند کمک کند. که چه کسی چه کاری انجام داده یا چه کسی مقصر است. وقتی فقط یک نفر در یک رابطه مشتاق تغییر است. گاهی اوقات شخصی وارد می‌شود که بسیار مایل به انجام کار است و دیگری حاضر نیست. “در نهایت، هر دو نفر باید شرکت کنند

اینها هفت دلیل متداول است که زوج ها به دنبال کمک رابطه هستند.

1. شما از هم جدا شدید
پس از سال‌ها ازدواج، برخی از زوج‌ها دیگر با یکدیگر ارتباط برقرار نمی‌کنند و صرفاً به عنوان هم اتاقی زندگی می‌کنند. بالاترین موج اول در حدود هفت سال است. اوج موج دوم 21 سال است. آن طلاق دوم معمولاً یک طلاق رو به رشد است. این در مورد اجتناب است، نه مبارزه.

راس می‌گوید: “شنیده‌ام که زوج‌ها می‌گویند، “ما با هم یک خانواده را اداره می‌کنیم، اما هیچ ارتباط یا صمیمیتی وجود ندارد. اما هر دو آنقدر سرمان شلوغ است که مهم نیست.” زمانی که مردم زندگی خود را با چیزهای دیگر پر می کنند و هر تنهایی یا نیازی را که دارند پایین می آورند. سپس اتفاقی می افتد – آنها بازنشسته می شوند یا آشیانه های خالی می شوند – و به یکدیگر نگاه می کنند و فکر می کنند، حالا ما به عنوان یک زوج کی هستیم؟
2. در مورد پول با هم درگیر می شوید
پول همیشه یک موضوع بحث برانگیز برای زوج‌ها بوده است، اما نگرانی‌های دیگری را که در اواخر عمر با آن‌ها روبه‌رو می‌شوند – مشکلات سلامتی بالقوه، سال‌های کمتر (و کمتر) قدرت کسب درآمد، نه به ذکر نرخ‌های بهره بد- را افزایش دهید. فضایی برای اصطکاک مالی آماده شده است. در یک نظرسنجی هریس اینتراکتیو، 36 درصد از افراد متاهل 55 تا 64 ساله گفتند که مسائل مالی باعث مشاجره با همسران می شود.

تضادها ممکن است ناشی از شیوه‌های خرج کردن متفاوت یا اختلاف نظر در مورد خرج کردن و نحوه پس اندازی دوران بازنشستگی باشد. ممکن است استرس در مورد نداشتن پول کافی یا نابرابری در نحوه مدیریت تخم مرغ لانه شما وجود داشته باشد، می تواند عدم تعادل را در رابطه ایجاد کند.

3. شخصی خیانت کرده است
یکی از رایج ترین دلایل مراجعه به زوج درمانی: تلاش برای ترمیم نقض اعتماد – به عبارتی کمتر ظریف، تقلب. انجمن آمریکایی ازدواج و خانواده درمانی دریافته است که 15 درصد از زنان متاهل و 25 درصد از مردان متاهل گزارش کرده اند که رابطه خارج از ازدواج داشته اند.

جهت مشاوره روانشناسی در کلیه زمینه ها کافیست با ما تماس حاصل فرمایید.

02122308339   —-02122305827

درخواست مشاوره روانشناسی حضوری

درخواست مشاوره روانشناسی تلفنی

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید

خواننده گرامی

آیا می دانستید بسیاری از مشکلات شخصی و گروهی با کمک گرفتن از مشاوران منخصص به راحتی قابل حل می باشد.

دیر اقدام نکنید

به راحتی با کارشناسان ما در تماس باشید تا شما را برای انتخاب مشاور راهنمایی نمایند.
اینجا کلیک نمایید
لیست محتوا