خیانت همسر

admin
admin

خیانت همسر

خیانت همسر ؛ به راحتی می توان تصور کرد که هر کسی که خیانت می کند فقط یک فرد بد است. اما حقیقت این است که خیانت بسیار رایج‌تر از آن چیزی است که بسیاری از ما فکر می‌کنیم: یک مطالعه در سال 2015 نشان داد که از هر پنج نفر، یک نفر به خیانت به شریک قبلی خود اعتراف می‌کند. و مهم است که به یاد داشته باشید که خیانت مبتنی بر عدم صداقت است، بنابراین کسانی که مورد بررسی قرار می گیرند ممکن است به هر محققی که سعی در بررسی این سوال دارد نیز دروغ بگویند – بنابراین اگر از هر پنج نفر یک نفر به رفتار خیانتکارانه خود اعتراف کند، منطقی است که بسیاری دیگر ممکن است آن را انجام داده اند اما از گفتن خودداری می کنند.

زوج درمانی

برای مشاوره با زوج درمانگر در امر خیانت و بازسازی روابط زناشویی پس از خیانت با ما تماس بگیرید.

ما به عنوان اعضای یک جامعه، در مورد اینکه چرا خیانت اتفاق می‌افتد، گفتگو نمی‌کنیم، و این کار را برای افرادی که خیانت می‌کنند درک کردن اعمالشان، اصلاحات مناسب و تلاش برای بهتر شدن در آینده سخت‌تر می‌کند.

افراد خیانت کار صبح از خواب بیدار نمی شوند و به این فکر نمی کنند که در آن روز چگونه می خواهند به شریک زندگی خود صدمه بزنند. (اگر آنها این کار را انجام دهند، ما در مورد شخصی صحبت می کنیم که خودشیفته جنسی است یا روان پریش است – نه “خائن.”) یک نظرسنجی در سال 2019 توسط اشلی مدیسون، که من به عنوان یک کارشناس روابط مقیم با او کار می کنم، نشان داد بسیاری از افرادی که خیانت می‌کنند افراد «بد» نیستند، بلکه افرادی هستند که تصمیماتی گرفته‌اند که به دیگران آسیب رسانده است. برخی از این افراد می خواهند تغییر کنند، اما مشکل اینجاست که احساس می کنند نمی توانند بدون کمک به امور خود پایان دهند.

مقالات پیشنهادی: روانشناس و مشاور خانواده، حل اختلاف زناشویی ، سرد شدن رابطه زن و شوهر

در اینجا چه باید کرد. مانند هر رفتار مضر دیگری، کلید جلوگیری از خیانت به شرکایتان بر تمرین مهارت های عاطفی شما است. هر چه شما را به اینجا رساند، اگر در حال حاضر در یک رابطه نامشروع هستید، در اینجا نکاتی برای اینکه چگونه برای همیشه خیانت را متوقف کنید، آورده شده است:

دلایل خیانت همسر

به وضعیت خود خوب نگاه کنید. آیا برای ماندن در رابطه خود خیانت می کنید یا به این دلیل که می خواهید خارج شوید؟

برخی از امور همان چیزی است که من آن را “بازکن کنسروها” می نامم – راهی برای پایان دادن به شراکت خود حتی زمانی که نمی دانستید می خواهید خارج شوید. این یک راه ناخودآگاه برای بیدار کردن خود از این واقعیت است که واقعاً تمام شده است. گاهی اوقات شریک‌هایی که احساس می‌کنند در یک رابطه صدایی ندارند، همزمان رابطه نامشروع برقرار می‌کنند و متوجه می‌شوند که در تمام مدت رابطه خود راضی نبوده‌اند و این رابطه کاتالیزوری برای جدایی می‌شود، راهی برای پیدا کردن صدای خود، تا در نهایت بیان کنند. یک نیاز یا خواسته یا اینکه به همسرشان بگویند: «تمام کردم».

اگر از این رابطه به عنوان کلیدی برای آنچه که یک رابطه با درهای بسته می‌دانید استفاده می‌کنید، با خود و شریک زندگی‌تان صادق باشید. به آنها بگویید که می خواهید بیرون بروید و سپس رابطه جدیدی را که به دنبال آن هستید داشته باشید. در حالی که هنوز درگیر درخت زندگی مشترک هستید از این شاخه به آن شاخه نچرخید.

برخی از افراد همچنین از خیانت به عنوان یک روش منفعلانه-پرخاشگرانه برای وادار کردن شریک زندگی خود به جدایی از آنها استفاده می کنند تا مجبور به انجام کارهای کثیف نباشند. اول از همه، درک کنید که با برقراری رابطه نامشروع بیشتر از پایان دادن  به زندگی مشترک به شریک زندگی خود آسیب می زنید و همچنین بدتر به نظر می رسید. شما نباید به کسی که در صلح و آرامش می خواهد از زندگی شما بیرون برود آسیب بزنید. به‌علاوه، اگر می‌خواهید از خیانت به عنوان راهی برای پایان دادن به شریک زندگی‌تان استفاده کنید، بدانید که این نه تنها ناصادق بودن با شریک زندگی‌تان نیست، بلکه ناصادق بودن با خودتان است. در درازمدت، اگر می‌خواهید رابطه‌ای شاد و موفق داشته باشید، باید یاد بگیرید که چگونه مسئولیت اعمال، احساسات و نیازهایتان را بپذیرید. همین الان تمرینش را شروع کنید.

بیشتر بخوانید: ورزش درمانی، ورزش درمانی در روانشناسی، متخصص ورزش درمانی، درمان افسردگی با ورزش

از سوی دیگر، گاهی اوقات یک رابطه نامشروع، پس از افشا شدن، می تواند کل آینده رابطه فعلی شما را تغییر دهد. برخی از زوج ها می گویند که پس از مدتی درمان و بهبودی وابسته به رابطه نا مشروع، این نوع رابطه نامشروع ممکن است “بهترین اتفاقی باشد که برای آنها افتاده است.” این ممکن است به این دلیل باشد که بحران یک رابطه نامشروع، هر دوی شما را مجبور می‌کند که صادقانه‌تر در مورد آنچه که هر دو در چشم‌انداز زندگی‌تان در آینده می‌خواهید صحبت کنید.

این را بدانید: خیانتکاران لزوماً به دنبال شخص دیگری نیستند. معمولاً افراد خیانتکار وقتی با شریک نامشروع خود رابطه دارند از ارتباط خود بسیار خشنود هستند. آنها به دنبال بخش گمشده ای از خود، بخشی از هویت خود، بخشی از خود هستند که احساس می کنند نمی توانند در خانه باشند.

بیشتر امور واقعاً مربوط به شریک یا رابطه نیست، حتی زمانی که ممکن است مدام شریک زندگی خود را سرزنش کنید. خیانت کارها به دنبال چیزی نیستند که در رابطه خود گم شده است. آنها به دنبال چیزی هستند که در خودشان گم شده است. آنها ممکن است این نیاز را به شریک زندگی خود فرافکنی کنند، اما این کاری است که ما انجام می دهیم. ما ناراحتی خود را به گردن دیگری می اندازیم. تمایل داریم  آنها همان طور که ما می خواهیم رفتار کنند، ما را آن طور که می خواهیم دوست داشته باشند، خوشحال می شویم. اما زندگی هیچکس حول شما نمی چرخد ​​و نمی توانید انتظار داشته باشید که حتی شریک زندگی تان خم شود تا به شما احساس زنده بودن بدهد.

شما باید بفهمید که چرا نمی توانید در تمام زمینه های زندگی خود به عنوان یک فرد کامل زندگی کنید.

تاثیر شبکه های اجتماعی بر خیانت به همسر

از شبکه های اجتماعی دوری کند. غیر ممکن به نظر می رسد، درست است؟ در دنیای امروز، «خیانت با استفاده از فناوری» آسان‌تر از همیشه است. ما می توانیم به شریک زندگی خود که در رختخواب در کنار او دراز کشیده ایم، با تلفن و دستگاه های دستی خود خیانت کنیم. سعی کنید تلفن خود را کنار بگذارید، از شبکه های اجتماعی فاصله بگیرید و فقط برای مدتی از آن عقب نشینی کنید. شبکه های اجتماعی دردسترس خود را خاموش کنید

خیانت همسر

آیا به هیجان خیانت اعتیاد دارید؟ نامشروع بودن؟ ماهیت حرام خیانت؟ آیا می توانید به جای آن چیز ماجراجویی را در زندگی خود بگنجانید تا بخشی از آن هیجان را به روشی متفاوت بدون ارسال سلفی برهنه برای غریبه ها ثبت کنید؟ به سرگرمی‌هایی مانند پرواز با هواپیما یا اسکی بپردازید. امور می توانند سرگرم کننده باشند، اما دروغ گفتن و پنهان کردن یک زندگی مخفیانه می تواند باعث شود احساس وحشتناکی نسبت به خودتان داشته باشید – نه اینکه به تخریب اساس رابطه تان و آسیب رساندن به شخصی که ظاهراً دوستش دارید اشاره کنیم.

بیشتر بخوانید: تقویت عزت نفس کودکان ، مشاوره آنلاین ازدواج، عزت نفس

یکی از راه‌های قطع خیانت در فناوری، قطع رابطه‌ شما با فناوری است. از لایک کردن پست های همه دست بردارید، اسنپ چت نکنید، با مردم “دوستی” نکنید و از ارسال سلفی خودداری کنید. بگذارید همه چیز تمام شود و در گذشته بماند. به خودتان اجازه دهید به سمت کناره گیری از شبکه های اجتماعی بروید. هنگامی که با دیگران صحبت می کنید با آنها تماس چشمی برقرار کنید.

به رابطه فعلی خود پایان دهید

اما درست انجامش بده ممکن است به آنها – و خودتان – مدیون تعطیلی کامل تری باشید. از آنها برای زمانی که با هم می گذرانید تشکر کنید، برای هر کاری که انجام داده اید برای آزار آنها عذرخواهی کنید و به آنها بگویید که در آینده چه کارهایی را انجام خواهید داد یا نخواهید کرد.

بگذارید بدانند که از رابطه قدردانی می کنید. اگر آنها را دوست داشتید، به آنها بگویید که درست است. در مورد مرزهای خود در آینده صادق باشید. اگر مجبورید هر روز آنها را ببینید، مثلاً در محل کار، به آنها بگویید ” مودب” خواهید بود، اما نمی توانید به روشی که قبلاً عمل کرده اید ادامه دهید. به آنها بگویید چرا. اگر به این دلیل است که به همسرتان بازمی‌گردید، به او بگویید که ازدواجتان را به نتیجه می‌رسانید. بگذارید بدانند که برای فکر کردن به مسائل به زمان نیاز دارید.

اعتراف به دوگانگی اشکالی ندارد. احتمالاً از هر دو طرف احساسات قوی دارید. شما می خواهید بمانید، اما می دانید که باید بروید. به آنها بگو. اما واضح باشید که می دانید بهترین کار برای شما در حال حاضر پایان دادن به این ماجراست.

در نهایت رفتار خود را تغییر دهید. از ارسال پیامک یا تماس یا معاشقه در کولر آبی خودداری کنید. واقعاً به آنها فرصت دهید تا بر شما غلبه کنند، ادامه دهند و معشوقه دیگری پیدا کنند. فضایی را که شایسته آنهاست به آنها بدهید.

با شریک خود زیاد حرف بزن

این مهمترین مرحله از همه آنهاست. به شریک زندگی خود حتما بگویید که چه احساسی دارید. در ازدواج یا شراکت متعهد خود چه می خواهید؟ بسیاری از روابط زمانی شکست می خورند که یک یا هر دو شریک سعی می کنند از تضاد ناشی از مطرح کردن موضوعات ناراحت کننده جلوگیری کنند.

یکی از راه‌های عمیق‌تر و حفظ ارتباط با شریک زندگی‌تان، استفاده از چیزی است که من آن را همدلی پیش‌بینی‌کننده می‌نامم. اجازه دهید شریک زندگی خود بداند که شما نیز تصور می کنید که او چگونه ممکن است احساس کند. اگر یک روز دیدید که همسرتان بسیار خسته و عصبی است، به آنها بگویید: “من می دانم که روز سختی را سپری می کنید، و آیا این به اتفاقی که با ما می افتد مربوط است؟”

بپرسید آیا کاری وجود دارد که می توانید برای کمک به بهبودی حال آنها انجام دهید. فقط نشان دادن همدلی و اعتبار بخشیدن به احساسات آنها می تواند راه طولانی را به سمت بهبودی پس از یک رابطه جنسی کمک کند. و می‌تواند شما را از خیانت باز دارد، زیرا شما را عمیق‌تر وارد رابطه‌ای می‌کند که قبلاً به آن متعهد هستید.

درمان خیانت به همسر

زوج درمانی و درمانگران خوبی وجود دارند که در مورد خیانت قضاوت نمی کنند. آنها تشخیص می دهند که امور اتفاق می افتد. کسی را پیدا کنید که بتواند شما را از طریق آنچه واقعا می خواهید راهنمایی کند.

علاوه بر درمان انفرادی که ممکن است مجبور شوید برای کشف انگیزه های خیانت خود از آن استفاده کنید، به زوج درمانی بروید. اهداف کاملاً متفاوت است – جلسات انفرادی برای پی بردن به خودتان است، در حالی که جلسات زوجی برای این است که بفهمید چگونه می توان یک رابطه را درست کرد.

چند مرحله برای بهبودی وجود دارد. مرحله اولیه بحران است، زمانی که هر دوی شما ممکن است شک کنید که بتوانید با هم بمانید و به زندگی مشترک کنار یکدیگر ادامه دهید. اما اگر امیدوارید که آن را به نتیجه برسانید، زمانی که هر دو درگیر مشاجره های شدید هستید، نمی توانید برخی از گفتگوهای عمیق تر درباره آینده خود داشته باشید. یک  زوج درمانی می‌تواند شما را وارد مرحله بعدی بهبودی کند

 – مرحله «بینش»، جایی که می‌توانید عمیق‌تر به چگونگی و چرایی این رابطه بپردازید. کشف معنای رابطه به هر دوی شما کمک می‌کند به سؤالات مهم‌تر «چرا» و «چه اتفاقی افتاده» پاسخ دهید؟ (از مکالمات نه چندان مهم در مورد «چه زمانی و با چه کسی؟» که می تواند برای هردوی دردناک باشد و خیلی مفید نباشد، اجتناب کنید.)

مرحله سوم بهبودی، مرحله «بینایی» است. اینجاست که می‌توانید تک‌همسری جدید خود را برنامه‌ریزی کنید و به سمت رابطه‌ای پیش بروید که می‌تواند برای هر دوی شما مفید باشد.

درمانگری که در این مدل آموزش دیده است به شما کمک می کند تشخیص دهید که در چه مرحله ای از بهبودی هستید و به شما کمک می کند تا به چشم انداز آینده خود بروید.

با همسرتان به یک استراحت آخر هفته بروید.

یک کارگاه دو روزه برای زوج ها پیدا کنید که بر ارتباط صمیمی، ارتباط و رابطه جنسی تمرکز دارد. برو دو روز خوش بگذرون رمانتیک باشید در وان آب گرم بنشینید.

ممکن است تعجب کنید که چرا شریک زندگی‌تان می‌خواهد با شما کنار بیاید، وقتی آنقدر از دست شما عصبانی است که به سختی می‌تواند ارتباط چشمی برقرار کند. کارگاه دو روزه زوج ها توسط مربی یا درمانگر هدایت می شود و بر درمان واقعی تمرکز دارد. این شما دو نفر را از طریق یک سری تمرینات هدایت می کند که می توانید به طور خصوصی انجام دهید، نه در یک محیط گروهی، که می تواند به شما کمک کند صحبت کنید، به بهبودی شما کمک کند، و شما را به درک جدیدی از صمیمیت واقعی برساند. به نظر می رسد. به هر حال، ممکن است در تمام مدت خیانت کرده باشید، زیرا نمی دانید صمیمیت چگونه است، و می توانید به آن به عنوان یک درس نگاه کنید.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید

خواننده گرامی

آیا می دانستید بسیاری از مشکلات شخصی و گروهی با کمک گرفتن از مشاوران منخصص به راحتی قابل حل می باشد.

دیر اقدام نکنید

به راحتی با کارشناسان ما در تماس باشید تا شما را برای انتخاب مشاور راهنمایی نمایند.
اینجا کلیک نمایید
لیست محتوا