تطهیر جنسی

لزوم شناخت تفاوت های فردی در تطهیر جنسی
مهری (مژده) مهدوی
مهری (مژده) مهدوی
کارشناسی مطالعات خانواده دانشگاه الزهرا کاردانی گریم تائتر و سینما از آکادمی هنر دانشجوی ارشد مشاوره خانواده دانشگاه رودهن

در طب سنتی رابطه ی جنسی به جهت تاثیر عمیقی که بر روح و جسم انسان می گذارد به عنوان نوعی خوراک مطرح می شود.

پژوهش های مربوط به اختلافات زناشویی و طلاق نشان دهنده ی این مطلب است که همیشه ردپایی از ناسازگاری های جنسی با تاثیر عمیق در این رخدادها وجود دارد.

لزوم شناخت تفاوت های فردی در تطهیر جنسی

بشر به عنوان موجودی اجتماعی آفریده شده است و برای آرامش بیشتر باید بیاموزد که چگونه زندگی اجتماعی موفقی داشته باشد. زندگی اجتماعی موفّق یعنی: مهارت ارتباط صحیح با دیگران با توجه به تفاوت هایی که از نظر ظاهر، اخلاق، سلیقه، توانایی و… با ما دارند. به دلیل این که انسان همواره با این تفاوت ها مواجه است، برای زندگی سالم باید مهارت مدیریت کردن  و کنار آمدن با این تفاوت ها را بیاموزد، که این مستلزم شناخت خود و شناخت دیگران است. یکی از این تفاوت های مهم و تاثیرگذار در روابط، تفاوت در امور جنسی است.

تفاوت در امور جنسی به دو بخش مجزا تقسیم می شود و ما آن را از دید طب سنتی مورد بررسی قرار می دهیم:

1)میزان تمایل به رابطه ی جنسی

2)توان انجام رابطه ی جنسی

نقش انواع مزاج ها در میزان تمایل به رابطه ی جنس

یکی از عوامل تاثیرگذار در میزان تمایل و توانایی جنسی (مزاج) است که فرد با آن به دنیا می آید، در مقاله ای تحت عنوان (مزاج جبلی یا مزاج سرشتی) به طور کلی عوامل تاثیرگذار بر نوع مزاج جبلی نوزاد شرح داده شده است.

برای توصیف شخصی که تمایل یا توان زیاد جنسی دارد از اصطلاح (هات) یا (گرم ) استفاده می شود. افراد با مزاج جبلی گرم توانایی و تمایل بیشتری برای امور جنسی دارند، بیشترین میزان تمایل متعلق به افراد با مزاج معتدل رو به گرم و تر(دموی ها) است که بیشترین تمایل و توان جنسی را دارند، سپس افراد با مزاج جبلی معتدل رو به گرم و خشک (صفراوی ها)، بعدی افراد با مزاج سرشتی معتدل رو به سرد و خشک (سوداوی ها) هستند که تمایل زیاد اما توان کمتری دارند و در آخر مزاج معتدل رو به سرد و تر(بلغمی ها) که کمترین میل و توان را دارند.

آیا میزان توان و میل به رابطه ی جنسی در شما تغییر کرده است؟

اگر تفاوت های ریز یا فاحشی را در کم یا زیاد شدن میل یا توان جنسی در خود احساس می کنید یا با شکایت هایی از طرف مقابلتان درخصوص این موارد رو به رو می شوید، این یعنی بدن شما زنگ هشدارهایی را به صدا در آورد، که  علاوه بر اتفاقاتی در روان شما اتفاقاتی هم در جسم شما رخ داده، که اگر به آنها رسیدگی نکنید به دلیل مزمن شدن این غلبه مزاج ها درمان سخت تر می شود، طبق توضیحات داده شده غلبه های سرد باعث کاهش میل یا توان شما و غلبه های گرم باعث بیش فعالی جنسی خواهد شد.

لطفااااااااا کمک تخصصی بگیرید!

تشخیص مزاج جبلی و سوء مزاج شما، اینکه آیا تنها یک سوء مزاج دارید یا ترکیبی از چند سو مزاج، همگی برای یک درمان تخصصی لازم است، زیرا اندام جنسی و فعالیت جنسی شما جزیی از کل بدن شماست و برای درمان درست آگاهی از شرایط کلی بدن یک فرد لازم است،  مثل آگاهی کلی از یک پازل که نیاز به شناخت درست از تکه ها و جای مناسب  هر قطعه دارد.

نکته:

طب سنتی برای هر فرد با توجه به تشخیص مزاج جبلی فرد و میزان غلبه ی مزاج در او نسخه ی تجویز می کند و از دادن نسخه های واحد برای همه معذور است.

برای گرفتن حمایت تخصصی در این زمینه به ما در مرکز مشاوره مهستا که همواره با ارائه خدمات مشاوره ای و روان درمانی به صورت آنلاین، تلفنی و حضوری در خدمت شما است مراجعه فرمایید.

به امید ایرانی سالم و جهانی سالم که تک تک ما سازنده ی آن هستیم.

سلامت

مقالات پیشین

گفتگو کنید

1 نظر

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید

خواننده گرامی

آیا می دانستید بسیاری از مشکلات شخصی و گروهی با کمک گرفتن از مشاوران منخصص به راحتی قابل حل می باشد.

دیر اقدام نکنید

به راحتی با کارشناسان ما در تماس باشید تا شما را برای انتخاب مشاور راهنمایی نمایند.
اینجا کلیک نمایید
لیست محتوا