آموزش سکس

دکتر لیلا صالحی
دکتر لیلا صالحی
مشاور و روان درمانگر کلینیک مهستا مدرس خودشناسی مدرس لایف کوچ برگزار کننده دوره های آموزشی 􀁊 مدرس دوره ,CBT, schema therapy

آموزش سکس

آموزش جنسی برای زوج های متاهل: چگونه جرقه عشق را زنده نگه داریم؟

اگر به دنبال یادگیری آموزش جنسی برای زوج های متاهل هستید، در اینجا مقدمه ای سریع در مورد صمیمیت زناشویی و چگونگی قوی نگه داشتن میل برای کل زندگی زناشویی ، آورده شده است.  این آموزش به شما کمک خواهد کرد که اگر نامزد کرده اید و به دنبال این هستید که اطلاعات بیشتری در مورد سکس پس از ازدواج بدانید، یا اگر در حال حاضر متاهل هستید و احساس می کنید که شما و شریک زندگی تان میل دارید اطلاعات بیشتری در مورد سکس زوجین داشته باشید . این مطلب می تواند برای شما مفید باشد.ممکن است شما پس از گذشت چند سال از زندگی مشترکتان  احساس  کنید بین شما و همسرتان فاصله افتاده و ارتباط نزدیکتان کمرنگ شده است و کمتر و کمتر سکس دارید.

جهت مشاوره با بهترین مشاوره در زمینه روابط زن و مرد   با ما تماس بگیرید

 • 02122308339
 • 02122305827
 • ساعت تماس : 9:00 – 20:00

 ازدواج در طول تاریخ تغییر کرده است.  ما قبلاً نه برای عشق بلکه بیشتر برای منافع استراتژیک ازدواج می کردیم.  وقتی داشتیم شریک انتخاب می‌کردیم، یک تامین‌کننده خوب، یک خانه‌دار باثبات و قوی و یک بازی استراتژیک می‌خواستیم.

این روزها، ما هنوز یک فرد قوی و باثبات می خواهیم که نیازهای ما را تامین کند و یک عاشق پرشور، یک دوست صمیمی و کسی که ما را کامل کند  را می خواهیم!

 همان طور که استر پرل نویسنده و درمانگر جنسی می گوید: «ما ارزش خود را از طریق عشق و روابط می سنجیم! وقتی کسی شما را انتخاب می کند ، احساس خوبی دارید.  احساس می کنید بالاخره فردی جذاب، مطلوب و به اندازه کافی خوب هستید.  این سطح از توقعاتی که مردم به روابط وارد می کنند (کل احساس ارزشمندی ما!) بی سابقه است .  ما رابطه ای به نام ازدواج ایجاد کرده‌ایم که در آن از یک نفر می‌خواهیم  که تمام نیازهای ما را به شکل کامل پوشش بدهد!»

 اگر احساس می کنید که شریک زندگی تان دیگر نمی خواهد به شما نزدیک شود یا باشما یک سکس دلپذیر داشته باشد ، لازم است این  نکات را بدانید و  به آموزش سکس توجه بیشتری کنید.

🔹اولین قدم در آموزش جنسی برای زوج‌های متاهل:

اولین قدم در آموزش جنسی  این است که بفهمند ازدواج چگونه با انتظارات زیادی همراه است؟  همان طور که قبلاً اشاره کردیم، اکنون که نهاد ازدواج تنها برای ثبات و تأمین معاش مالی نیست;  بلکه برای عشق، آسایش و رضایت شخصی است، احساس ارزشمندی ما مستقیماً با ازدواج مرتبط است و چون ما تمام امید و آرزوها یمان را به ازدواج گره می زنیم ، می تواند ما را برای شکست آماده کند.

🔹 گام دوم در آموزش جنسی برای زوج‌های متاهل:

دومین قدم در آموزش جنسی این است که بدانید شما شریک زندگی‌تان را از بین همه افراد دیگر انتخاب کرده‌اید، حتی کسانی که در دوران جوانی‌تان به شدت جذب آنها شده‌اید، زیرا چیزی در مورد همسرتان وجود داشته که شما را به این نتیجه رسانده است  که او بسیار مناسب  شماست و واقعاً می‌توانید با هم کنار بیایند و یک زندگی پایدار بسازید .

 مشکل اینجاست که در تمام احساسات و منطقی که همسرمان را انتخاب می کنیم ، گاهی توجه عاشقانه ای را که به یکدیگر داریم از دست می‌دهیم، زیرا همسرمان بیشتر شبیه یک مراقب شده است تا معشوق پرشور ما.

 جامعه به ما آموخته است در زندگی  با شریک زندگیمان  باید همه چیز را بدانیم و هر چه زمان بیشتری از ازدواجمان بگذرد ، باید او را بیشتر «بشناسیم».

مسأله اینجاست که ما ممکن است نکات زیادی را در مورد همسرمان بدانیم اما دانستن به معنای شناخت نیست و ما معمولا دچار این اشتباه می شویم که فکر می کنیم چون در مورد او چیزهای زیادی می دانیم پس او را می شناسیم . بنابراین ما فقط به هم عادت می کنیم و توجه خود را از دست می دهیم.

 🔸چگونه می توانید برای سکس دوباره مشتاق شوید؟

  معمولاً زمانی این اتفاق می افتد که دست ازمراقبت کردن از یکدیگر بردارید و بازیگوشی و نشاط را به ارتباطتان برگردانید . به این فکر کنید که چه زمان هایی در چهره همسرتان اشتیاق و سرزندگی را می بینید ؟

 راه حل این است که توجه خود را حفظ کنید.  وقتی زندگی بیش از حد معمولی می شود و انگیزه ای برای تغییر وجود ندارد ،دقیقا زمانی است که شما باید اقدام کنید.

▪️ متعهد شوید که به شریک زندگی خود توجه کنید و در مورد کارها و احساساتش اشتیاق نشان دهید. به او بگویید چقدر دلتان برای ارتباط با او تنگ شده است.  تلاش متعهد و هماهنگ برای عشق ورزی انجام دهید. اجازه دهید زندگی همچنان برای شما شگفتی بیافریند و بدانید که می توانید همه چیز را با شریک زندگی خود به شکلی جدید و عاشقانه تجربه کنید.

▪️دوباره سعی کنید از لحاظ جنسی خود را برای یک رابطه دلپذیر آماده کنید .صرف نظر از زمانی که گذشته و تجربیات تلخ و شیرینی که با هم از آن گذر کرده اید ، به خودتان اجازه دهید فانتزی های خصوصی خود را دوباره داشته باشید.

▪️همان طور که در گذشته با همسرتان تحریک می شدید، رفتارهای هیجان انگیز و فانتزی های جنسی داشتید و با سکس به هم نزدیک می شدید ، این احساسات را دوباره زنده کنید . از اینکه می خواهید دوباره از سکس و احساس نزدیکی با همسرتان لذت ببرید ، خجالت نکشید. این حق شماست که از  صمیمیت پر شور ،معاشقه و سکس با شریک زندگیتان  بهره مند شوید.

▪️ اگر با بدن و تصویر خود  از آن مشکل دارید، عزت نفس خود را تقویت کنید و از داشتن تصور آرمانی نسبت به بدنتان دست بردارید. بدن ما در طول زمان دستخوش تغییرات می شود و با افزایش سن از شکل ایده آل خود خارج می شود.این یک روند طبیعی است. مراقبت از خود را خوب انجام دهید تا بتوانید یاد بگیرید که خودتان را دوست داشته باشید و احساس مطلوب بودن کنید.

،کاهش میل جنسی در مردان و درمان آن

🔸مهمترین نبایدها در حین سکس

 گاهی اوقات مهم‌ترین نبایدها در رابطه با سکس ساده‌ترین و سخت‌ترین آنها هستند. اما زیست‌شناسی ودانش آزمایش‌شده با زمان باعث می‌شود که بسیاری از این اقدامات در رابطه با سکس در نظر گرفته نشود:

 🔹پیش نوازی

عجله کردن  در انجام سکس بدون ایجاد آمادگی در طرف مقابل ،ناراحت کننده است .هیچ گاه بدون پیش نوازی و با عجله وارد سکس نشوید .سکس لذت بردن و وقت گذاشتن برای ایجاد لذت متقابل  است.

🔹 انتظار سپاسگزاری

  بسیاری از اوقات شما می توانید انتظار داشته باشید که در مقابل کاری که انجام می‌دهید از شما سپاسگزاری شود و در مورد ارتباطی اجتماعی کاملا معمول است.اما در سکس، مطالبه آن کاملاً متفاوت است.  شما نباید هر بار که در پیش نوازی شرکت می کنید انتظار تشویق داشته باشید (حتی اگر به خاطر طرف مقابل شروع کردید یا کار فوق العاده ای انجام دادید).  کارها را در اتاق خواب به این دلیل انجام دهید که می خواهید، نه به این دلیل که مجبورید یا به این دلیل که انتظار تشکر فراوان دارید.

🔹 یکی از مهم ترین مواردی که سکس را نامطلوب می کند، تمرکز بر نتیجه نهایی به جای لذت بردن از طول زمان رابطه است .

🔹 درگیر شدن در رابطه جنسی خشن یا متفاوت بدون صحبت با همسرتان.  حتما قبل از ایجاد تغییر شدید چه در شکل سکس یا حال و هوای ورود به سکس با همسرتان صحبت کنید و نظر او را جویا شوید. فراموش نکنید سکس یک رابطه دونفره است که قرار است هردو از آن لذت ببرید .

🔹 بی توجهی به احساس درد یا تجربه ناخوشایند طرف مقابل. اگر همسرتان در حین رابطه دچار درد یا اسپاسم عضلانی ، یا حتی احساس ناخوشایندی شد ، سکس را متوقف کنید و برای حل مشکل اقدام کنید.هرگز با وجود درد یا احساس ناخوشایند در طرف مقابل ، به رابطه ادامه ندهید.

🔹تلفن همراه یا عوامل حواس پرتی را از خود دور کنید. هنگام سکس، پیامک، پاسخگویی تلفنی، یا توقف برای بررسی خبر ،اثر مخربی بر رابطه تان خواهد گذاشت

🔹 شریک زندگی خود را با نام دیگری صدا کنید. می توانید تصور کنید که اگر در اوج معاشقه ، نام فرد دیگری رابه زبان بیاورید چقدر برای همسرتان دردناک خواهد بود

🔹 کاملا ساکت ماندن : در طول سکس با گفتن کلمات عاشقانه ، ناله‌ یا کلمات تشویق‌کننده،  به شریک زندگی‌تان بفهمانید که درگیر سکسی دلپذیرهستید. سکوت کامل و عدم نشان دادن علاقه ،سکس را تا حدودی ناخوشایند می کند.

🔸مهمترین بایدها در سکس

 لازم نیست سکس مانند فیلم ها باشد تا عالی باشد. باید بفهمید بین شما و شریک زندگیتان ،چه چیزی شما و او را برمی انگیزد و چه چیزی شما دو نفر را به هم متصل می کند.  در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند رابطه جنسی را به سطح بالاتری ببرید.

جهت مشاوره با بهترین مشاوره در زمینه روابط زن و مرد   با ما تماس بگیرید

 • 02122308339
 • 02122305827
 • ساعت تماس : 9:00 – 20:00

🔹 تسلط بر پیش نوازی

 وقتی صحبت از پیش نوازی به میان می آید، “محرک های” کلیدی برای افراد می تواند بسیار متفاوت باشد.  به عنوان مثال، اگر از شریک زندگی خود بپرسید که آیا می‌خواهد سکس داشته باشد و او سریعاً نه می‌گوید، ممکن است با کلمات یا زبان بدن اشتباه سؤال درستی پرسیده باشید. پیش نوازی ،همه چیز در مورد احساسات و خواستن است.  این مهم است که نشان دهید که فقط نمی خواهید سکس داشته باشید، بلکه می خواهید به طور خاص با شریک زندگی خود لذت را تجربه کنید .

🔹برخی از مردم بر این باورند که یک زندگی جنسی خوب بر اساس تعداد دفعات سکس دو نفر است و بعضی معتقدند ارگاسم چندگانه یا متقابل کلید اصلی است. در حقیقت، هیچ یک از این چیزها برای یک زندگی جنسی شاد حیاتی نیستند.

 وقتی صحبت از کمیت می شود، عدد جادویی وجود ندارد.  مهم این است که هر یک از طرفین احساس امنیت و راحتی کنند و سکس لذت بخشی داشته باشند.

آنچه مهم است توانایی زوج ها برای برقراری ارتباط با یکدیگر در مورد نوع سکسی است که می خواهند داشته باشند.

🔹 از قبل برای صحبت در مورد رابطه جنسی برنامه ریزی کنید.  با قرار دادن این گفت وگو در دستور کار خود، احتمال اینکه این صحبت از روی عصبانیت یا ناامیدی به وجود بیاید را از بین می برید.  بسیاری از مشکلاتی که زوج ها در اتاق خواب تجربه می کنند را می توان با صحبت کردن برطرف کرد. راه هایی برای سازش پیدا کنید تا هم احساس امنیت کنید و هم شنیده شوید.

 1. در مورد آنچه می خواهید به شریک زندگی خود پیشنهاد دهید. پیشنهادهای مثبت ، به جای شکایت از کارهای گذشته ، بهتر عمل می‌کنند.

2.در مورد آنچه در سکس می خواهید صادق باشید.  با این حال، شریک زندگی خود را در مورد چیزی که او برای امتحان کردنش راحت نیست ، مجبور نکنید.  همچنین اجازه ندهید که شریک زندگیتان همین کار را با شما انجام دهد.

 1. در برابر ایده های یکدیگر باز باشید. مایل به مصالحه در مورد آنها نیز باشید تا هر دو احساس کنید شنیده می شود و آنچه را که نیاز دارید به دست می آورید.
 1. واضح و صادق باشید. این باعث می شود فضای کمتری برای ارتباط نادرست وجود داشته باشد. شریک زندگی تان را مجبور نکنید از روی چهره یا حالات شما به احساساتتان پی ببرد.  اگر چیزی می‌خواهید اما از بیان آن ناراحت هستید،  آن را یادداشت کنید.

🔹بدن خود را کاوش کنید. نسبت به قسمت هایی از بدنتان که با لمس و نوازش تحریک می شود آگاه باشید .ببینید که چه نوع ارتباطی شما را تحریک می‌کند. کلمات تحریک کننده، لمس نقاط خاص، رابطه دهانی یا…

🔹به اجبار تن به رابطه ندهید

 ممکن است بخواهید از صدمه زدن به احساسات شریک زندگی خود اجتناب کنید در حالی که خسته هستید یا نمی توانید ذهن خود را برای سکس آماده  کنیید. این روش نه تنها کارساز نیست بلکه می تواند هم برای صمیمیت و هم برای بهبود روابط جنسی شما مضر باشد.

🔹در پیش نوازی کوتاهی نکنید

 در فیلم‌ها، دو نفر ممکن است در یک اتاق شلوغ به یکدیگر نگاه کنند و با  یک بوسه عجولانه و پرشور، برای سکس آماده باشند. اما در زندگی واقعی، به ندرت این اتفاق می افتد.  پیش نوازی اغلب بخشی جدایی ناپذیر از آماده شدن برای رابطه جنسی  است.سعی کنید  به آموزش سکس بیشتر بپردازید و به نکاتی که گفته می شود عمل کنید.

 نوع پیش نوازی شما نیز مهم است.  به شریک زندگی خود کمک کنید تا یاد بگیرد که دوست دارد کدام قسمت از بدنش را ببوسید و چگونه دوست دارد شما را لمس کند.  در مورد چیزی که هر دوی شما را تحریک می کند صحبت کنید.

 🔹در پس نوازی کوتاهی نکنید

 زمانی که بعد از رابطه جنسی با هم می گذرانید نیز مهم است. اگر بلافاصله بعد از رابطه جنسی به خواب می روید یا از رختخواب بیرون می پرید و از شریک زندگی خود دور می شوید، فرصت نزدیک شدن به یکدیگر و ایجاد سطوح بیشتری از صمیمیت را از دست می دهید.

 صحبت کردن یا در آغوش گرفتن یکدیگر بعد از رابطه جنسی ، راهی است که می توانید رابطه خود را تائید کنید و به شریک زندگی خود بفهمانید که برای شما مهم است.

 این نوع صمیمیت برای رابطه وعزت نفس هردوی شما  مهم است.  همچنین به ایجاد زمینه برای رابطه جنسی بهتر و مرتبط تر در آینده کمک می کند.

نتیجه:

 رابطه جنسی بخش مهمی از زندگی و سلامتی همسران است . مهمترین کلید برای یک زندگی جنسی سالم در هر دهه از زندگی ، ارتباط مناسب با شریک زندگی است.  ارتباط صادقانه و باز در مورد اینکه چه چیزی حس خوب و  چه چیزی حس ناخوشایند ایجاد می کند مهم است . اینکه چگونه به یکدیگر عشق ،لذت و صمیمیت بدهید، کلید رابطه جنسی بهتر است.  یافتن این موضوع از طریق ارتباط می تواند به یکی از بزرگترین لذت های زندگی منجر شود.آموزش سکس میتواند در این امر به شما کمک شایانی کند

جهت مشاوره با بهترین مشاوره در زمینه روابط زن و مرد و آموزش سکس  با ما تماس بگیرید

 • 02122308339
 • 02122305827
 • ساعت تماس : 9:00 – 20:00

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید

خواننده گرامی

آیا می دانستید بسیاری از مشکلات شخصی و گروهی با کمک گرفتن از مشاوران منخصص به راحتی قابل حل می باشد.

دیر اقدام نکنید

به راحتی با کارشناسان ما در تماس باشید تا شما را برای انتخاب مشاور راهنمایی نمایند.
اینجا کلیک نمایید
لیست محتوا