مرکز مشاوره

مراکز مشاوره
admin
admin

مراکز مشاوره چه خدماتی را ارائه می دهند ؟

همه ما با افزایش مسئولیت های زندگی  در بزرگسالی ، با مشکلات و گرفتاری های بیشتری هم روبرو می شویم  . خیلی از ما در زندگی با مسائل و بحران هایی مانند مشکلات اقتصادی ، شغلی ، مشکلات رفتاری کودکمان ، استرس و اضطراب زیاد که از کنترل مان خارج شده و بر همه امور زندگی مان تاثیر گذاشته  ، غم از دست دادن ها ، عدم توانایی در برقراری ارتباط و مسائل بحرانی بسیار دیگر  مواجه می شویم . که به تنهایی قادر به رفع آن نیستیم .

یا اگر خود نسبت به  درمان اقدام  کنیم . با مشکل بزرگ تر مواجه می شویم . در این مواقع  همه ما نیازمند یک فرد قابل اعتماد و متخصص برای بیان مساله مان هستیم .

در چنین شرایطی مرکز مشاوره بهترین  و قابل اعتماد ترین و آرام ترین مکان  برای مراجعه و بیان مشکل شما و رفع آن  است . مرکز مشاوره با در اختیار داشتن مشاورین متخصص،  با توجه به نوع مشکل شما با معرفی مشاور روانشناس  و برگزاری جلساتی می تواند . به صورت تخصصی و علمی نسبت به رفع مشکل و درمان آن و بهبود کیفیت زندگی تان  کمک کند .

مراکز مشاوره چه خدماتی را ارائه می دهند ؟

مراکز مشاوره روانشناسی ،  با تیمی تخصصی از روانشناسان و مشاورین متخصص طیف وسیعی از خدمات  مشاوره ، تشخیص و درمان را در خصوص مسائل مختلف روان شناختی در زمینه مشاوره خانواده  و ازدواج، کودک و نوجوان ، مشاوره شغلی ، مشاوره تحصیلی ، اختلالات بالینی ، اعتیاد و …..جهت افزایش کیفیت زندگی ها ارائه می دهند .

مشاوره خانواده

شکل پذیری هویت هر انسانی ریشه در دوران کودکی دارد .  بخش بزرگی از یادگیری ها ، باید  ، نبایدها در افراد  بر اساس شرایط محیطی و خانواده شکل می گیرد . تا جایی که می توان گفت :  بخش بزرگی از رفتارهای فعلی ما به دوران کودکی و آموزش خانواده  بر می گردد . با توجه به نقش بزرگ خانواده در شکل گیری هویت هر انسانی می توان گفت : خانواده از مهم ترین ارکان  زندگی هر فرد است . بنابراین حفظ  تداوم ، استحکام و سلامت خانواده از اهمیت آن چنان بالایی برخوردار است . که  باعث شده روانشناسی خانواده جایگاه ویژه ای در مراکز مشاوره داشته باشد .

از بخش های مشاوره خانواده در مراکز مشاوره می توان به مشاوره خانواده ،  مشاوره قبل از ازدواج ، زوج درمانی ، مشاوره جنسی ، مشاوره کودک و نوجوان  اشاره کرد .مشاوره خانواده با برقراری ارتباط با همه اعضای خانواده و شناسایی مشکل و درمان آن ، مانع از فروپاشی خانواده و طلاق شده و با آموزش برقراری ارتباط سالم ،  به هماهنگی و درک بیشتر اعضای خانواده کمک می کند .

از حسن های دیگر مشاوره خانواده که در مراکز مشاوره انجام می شود . شناسایی زودهنگام اختلالات احتمالی روانی در میان اعضای خانواده و ارجاع او به متخصص روانشناس است .

زوج درمانی

زوج درمانی در مراکز مشاوره به زوج هایی که با تعارضاتی در زمینه جنسی ، روحی ، اجتماعی ، اقتصادی و …. مواجه هستند .  توسط روانشناسان متخصص در جهت بهتر شدن تعامل دو نفر کمک می کند .

روان کاوی

روانکاوی شامل آشکار سازی احساسات و خاطرات وا پس زده شده و همچنین آشکارسازی دقیق معانی پنهان مطالب بیان شده ،  از جمله خدماتی است . که در مراکز مشاوره انجام می شود .

انجام آزمون ها و تست های روان سنجی

در مراکز مشاوره تست های روان شناسی بخشی از فرایند تشخیص است . متخصصان روانشناس با استفاده از تست های روانشناسی به صورت تخصصی نسبت به تشخیص و درمان اقذام می کنند  .

نوروتراپی

نوروتراپی یکی از روش‌های درمانی “نوروفیزیولوژیک”، مبتنی بر تکنیک‌های اصلاح عملکرد مغز است . نووروتراپی روشی است  .که در آن با شناسایی موضع‌های خاصی از قشر مغز و نصب الکترود در بخش‌های خاصی از جمجمه، با تغییراتی که در الگوی امواج مغزی ایجاد می‌شود . به کاهش و بهبود بیماری کمک می کند و عوارض جانبی برای فرد ندارد .

در آخر

مرکز مشاوره با بهره گیری از تیم متخصص و حرفه ای روانشناس و مشاور  ، طیف وسیعی از خدمات روان شناسی مانند روانشناسی کودک ، روانکاوی ، روانشناسی بالینی ، مشاوره طلاق ، مشاوره شغلی ، مشاوره تحصیلی ، مشاوره درمان افسردگی و وسواسی ، مشاوره خانواده ، مشاوره اعتیاد و …… را با هدف بالا بردن سطح کیفی زندگی ها ارائه می دهند . و با تشخیص ، راهنمایی های تخصصی و درمان مشکل  ، شما را به سمت موفقیت های زندگی و داشتن زندگی بهتر هدایت می کنند .

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این مطلب را به دوستان خود به اشتراک بگذارید

خواننده گرامی

آیا می دانستید بسیاری از مشکلات شخصی و گروهی با کمک گرفتن از مشاوران منخصص به راحتی قابل حل می باشد.

دیر اقدام نکنید

به راحتی با کارشناسان ما در تماس باشید تا شما را برای انتخاب مشاور راهنمایی نمایند.
اینجا کلیک نمایید
لیست محتوا